COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

19 október 2017 - 12:14

V Nitre hľadali strateného hubára, pomohli aj cyklisti

Foto: V Nitre hľadali strateného hubára, pomohli aj cyklisti
Foto: minv.sk

Dňa 17. októbra o 11:50 hod. bolo na operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Nitre prijaté oznámenie o nezvestnosti 42-ročného muža. Volajúci do telefónu uviedol, že bol zo svojim synom na hríby a ten sa mu stratil. Operačný dôstojník sa nezvestnému mužovi dovolal na mobilný telefón a snažil sa ho upokojiť. 42-ročný pán uviedol, že sa nachádza niekde na kopci Zobor v Nitre, ale presnú polohu povedať nevedel. Z telefonickej komunikácie tiež vyplynulo, že má zranenú nohu a je dezorientovaný. 

Na miesto boli okamžite vyslané policajné hliadky a pátrači so psom, ktorí prehľadávali lokalitu, pričom so strateným mužom boli neustále v kontakte prostredníctvom operačného strediska.

„Šťastím bolo, že počas komunikácie prechádzali okolo dvaja cyklisti. Preto policajt požiadal muža, aby im dal mobil. Tí spresnili miesto a nasmerovali policajtov po ktorej trase majú ísť. Po tri a pol hodinovom pátraní bol 42 ročný pán Jaroslav z Nitry vypátraný,“ uviedla Nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Policajti muža následne odovzdali záchranárom, ktorí sa o neho postarali.
5 reakcií

Dopravný servis
Chrenovská
Prekážka na ceste
20:10
Novozámocká
Policajná hliadka
19:18
Hlavná
Policajná hliadka
18:15
Novozámocká
Policajná hliadka
17:13
Novozámocká
Práca na ceste
16:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.