19 október 2017 - 12:14
Juraj Kristek

V Nitre hľadali strateného hubára, pomohli aj cyklisti

Foto: V Nitre hľadali strateného hubára, pomohli aj cyklisti
Foto: minv.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dňa 17. októbra o 11:50 hod. bolo na operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Nitre prijaté oznámenie o nezvestnosti 42-ročného muža. Volajúci do telefónu uviedol, že bol zo svojim synom na hríby a ten sa mu stratil. Operačný dôstojník sa nezvestnému mužovi dovolal na mobilný telefón a snažil sa ho upokojiť. 42-ročný pán uviedol, že sa nachádza niekde na kopci Zobor v Nitre, ale presnú polohu povedať nevedel. Z telefonickej komunikácie tiež vyplynulo, že má zranenú nohu a je dezorientovaný. 

Na miesto boli okamžite vyslané policajné hliadky a pátrači so psom, ktorí prehľadávali lokalitu, pričom so strateným mužom boli neustále v kontakte prostredníctvom operačného strediska.

„Šťastím bolo, že počas komunikácie prechádzali okolo dvaja cyklisti. Preto policajt požiadal muža, aby im dal mobil. Tí spresnili miesto a nasmerovali policajtov po ktorej trase majú ísť. Po tri a pol hodinovom pátraní bol 42 ročný pán Jaroslav z Nitry vypátraný,“ uviedla Nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Policajti muža následne odovzdali záchranárom, ktorí sa o neho postarali.

Dopravný servis
R1a
Práca na ceste
21:12
Chrenovská
Prekážka na ceste
20:18
R1a
Práca na ceste
19:13
Hlavná
Prekážka na ceste
19:11
Novozámocká
Práca na ceste
18:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.