24 október 2017 - 13:33

Univerzitný most v Nitre sa po dlhých rokoch konečne dočká rekonštrukcie

Foto: Univerzitný most v Nitre sa po dlhých rokoch konečne dočká rekonštrukcie
Foto: webnoviny.sk

Po niekoľkoročnom odkladaní sa Univerzitný most v Nitre bude rekonštruovať. Most sa nachádza na hlavnom ťahu a jeho päťprúdová vozovka aj mostné teleso je dlhodobo v zlom technickom stave. Slovenská správa ciest jeho opravu plánovala už v roku 2015, pre problémy vo verejnom obstarávaní sa však stavať nezačalo.

„V tom čase došlo k verejnej súťaži, financovanie zo strany štátu bolo zabezpečené. Bohužiaľ, bola na trhu taká situácia, že pre množstvo práce dodávatelia nemali voľné kapacity a postupne nás dostali až do zimného obdobia, kedy sa už práce nemohli začať,“ vysvetlil pre portál teraz.sk generálny riaditeľ SSC Roman Žembera.

SSC získala financie na rekonštrukciu z eurofondov, verejná súťaž je už vypísaná

Rekonštrukcia by sa mohla začať už o pár mesiacov. „Momentálne je situácia na stavebnom trhu odlišná, práce nie je až tak veľa. Počítam, že v priebehu mesiaca budeme mať výsledok verejného obstarávania a začiatkom jari by sme chceli, aby sa tento most začal realizovať. Nič tomu nebráni, finančné prostriedky sú, naprojektované to je, stavebné povolenie je vydané, takže nevidím absolútne žiadny problém v tom, aby most mohol byť na budúci rok hotový,“ skonštatoval Žembera.

Stavebné práce by mali trvať približne 6 mesiacov. Prebiehať budú vždy na jednej polovičke mosta a druhá bude prejazdná. Úplná výluka dopravy na tomto úseku by mala trvať dva týždne. Doprava bude presmerovaná na obchádzkové trasy, ktoré budú vyznačené. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
44 zdieľaní
Zdroj: teraz.sk
Dopravný servis
Novozámocká
Iné nebezpečenstvo
17:12
R1 - Malanta
Prekážka na ceste
18:10
Novozámocká
Práca na ceste
15:13
Novozámocká
Policajná hliadka
14:12
Novozámocká
Práca na ceste
11:18
Zobraziť aktuálne hlásenia