24 október 2017 - 13:33

Univerzitný most v Nitre sa po dlhých rokoch konečne dočká rekonštrukcie

Foto: Univerzitný most v Nitre sa po dlhých rokoch konečne dočká rekonštrukcie
Foto: webnoviny.sk

Po niekoľkoročnom odkladaní sa Univerzitný most v Nitre bude rekonštruovať. Most sa nachádza na hlavnom ťahu a jeho päťprúdová vozovka aj mostné teleso je dlhodobo v zlom technickom stave. Slovenská správa ciest jeho opravu plánovala už v roku 2015, pre problémy vo verejnom obstarávaní sa však stavať nezačalo.

„V tom čase došlo k verejnej súťaži, financovanie zo strany štátu bolo zabezpečené. Bohužiaľ, bola na trhu taká situácia, že pre množstvo práce dodávatelia nemali voľné kapacity a postupne nás dostali až do zimného obdobia, kedy sa už práce nemohli začať,“ vysvetlil pre portál teraz.sk generálny riaditeľ SSC Roman Žembera.

SSC získala financie na rekonštrukciu z eurofondov, verejná súťaž je už vypísaná

Rekonštrukcia by sa mohla začať už o pár mesiacov. „Momentálne je situácia na stavebnom trhu odlišná, práce nie je až tak veľa. Počítam, že v priebehu mesiaca budeme mať výsledok verejného obstarávania a začiatkom jari by sme chceli, aby sa tento most začal realizovať. Nič tomu nebráni, finančné prostriedky sú, naprojektované to je, stavebné povolenie je vydané, takže nevidím absolútne žiadny problém v tom, aby most mohol byť na budúci rok hotový,“ skonštatoval Žembera.

Stavebné práce by mali trvať približne 6 mesiacov. Prebiehať budú vždy na jednej polovičke mosta a druhá bude prejazdná. Úplná výluka dopravy na tomto úseku by mala trvať dva týždne. Doprava bude presmerovaná na obchádzkové trasy, ktoré budú vyznačené. Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Novozámocká
Policajná hliadka
23:17
R1 - Malanta
Prekážka na ceste
19:15
R1 - Malanta
Jama na ceste
18:13
Hlavná
Policajná hliadka
17:17
Hlavná
Prekážka na ceste
17:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.