FOTO: Veda vie byť občas aj chutná. Odborníci z SPU v Nitre pomáhajú zdokonaliť výrobu syrov


FOTO: Veda vie byť občas aj chutná. Odborníci z SPU v Nitre pomáhajú zdokonaliť výrobu syrov Foto: Facebook/FPU v Nitre

Vedeckí pracovníci z Fakulty biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pomáhajú svojimi praktickými poznatkami aj pri výrobe našich obľúbených pochúťok. Ústav potravinárstva v týchto dňoch organizuje kurz určený verejnosti s názvom Syrárstvo. 

V týchto dňoch ho absolvujú štyria zanietení syrári,“ priblížilo vedenie univerzity v príspevku na sociálnej sieti. Tí dúfajú, že vďaka tomuto kurzu dokážu zlepšiť svoje receptúry a produkciu. 

Účastníci kurzu sa naučili hodnotiť technologickú kvalitu mlieka, vďaka čomu môžu posúdiť vhodnosť jeho použitia na výrobu syra. Výsledne syrové výrobky hodnotili z hľadiska kvality. V prípade  chýb stanovili ich príčiny a tvorivo navrhovali riešenie. 

Fakulta biotechnológie a potravinárstva, ktorá za kurzom stojí, bude pre záujemcov organizovať v termínoch 2. februára, 15. marca a 22. marca deň otvorených dverí. Ten predstavuje najmä pre stredoškolákov príležitosť zoznámiť sa s možnosťami štúdia a zvážiť podanie prihlášky. To je možné do 30. apríla 2024. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu