Na obľúbenú komédiu Testosterón chodia diváci stále dookola. Nitrianske divadlo hľadá rekordmana


Foto: Na obľúbenú komédiu Testosterón chodia diváci stále dookola. Nitrianske divadlo hľadá rekordmana Foto: Facebook/Divadlo Andreja Bagara v Nitre (H. Mišovič)

Divadlo Andreja Bagara v Nitre hľadá najvernejšieho diváka legendárnej komédie Testosterón. Ide o najdlhšie uvádzanú a najviac reprízovanú inscenáciu na Slovensku, za sebou ich má už 287 a stále nekončí. Už čoskoro totiž oslávi svoju 290. reprízu. Zaujímavosťou tiež je, že prakticky vždy boli predstavenia vypredané. 

Kultovú inscenáciu v réžii Petra Mankoveckého prvýkrát uviedli 16. apríla 2004. Už o pár mesiacov to teda bude 20 rokov, čo ju má nitrianske divadlo v repertoári. Za ten čas chytila za srdce mnohých divákov, ktorí si ju dokonca prišli pozrieť aj opakovane.

„Podľa štatistík pripravených k 200. repríze inscenácie, mnohí diváci videli Testosterón viac ako desaťkrát, rekordmanom bol divák, ktorý si inscenáciu prišiel pozrieť 22-krát,“ uviedlo divadlo na sociálnej sieti a rozhodlo sa vypátrať človeka, ktorý aktuálne videl najvyšší počet repríz. 

Ani v komentároch pod príspevkom ľudia nešetrili chválou a našli sa i takí, ktorí údajne videli predstavenie viac ako 30-krát.

„No, milé divadlo, rekord určite nie je 22, pretože ja mám so stopercentnou istotou za sebou minimálne 30 repríz,“ napísal Vladimír. Pavol zas dodal, že ich videl presne 34.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu