Bocianie hniezdo v Zlatých Moravciach po rokoch opäť ožilo. Podarí sa im mať mladé?


Foto: Bocianie hniezdo v Zlatých Moravciach po rokoch opäť ožilo. Podarí sa im mať mladé? Foto: pixabay.com (ilustračné)

Bocianie hniezdo na vysokom stĺpe v Zlatých Moravciach opäť ožilo. Miestni obyvatelia si všimli, že sa tam zabývali dva bociany. Podľa pani Magdy, ktorá na sociálnej sieti zverejnila aj fotku, bolo hniezdo dva roky prázdne.

V roku 2008 bola na danom hniezde dokonca nainštalovaná prenosová kamera. V Zlatých Moravciach ju podľa dobrovoľného ochranára Ľudovíta Chládeka mali ako prví na Slovensku. Ľudia však mohli sledovať bociany cez internet len prvé dva roky, kým to bolo zadarmo. V roku 2010 sa im už však nepodarilo získať peniaze na pokračovanie online prenosu.

Foto: Facebook/M.Vidová

Chládek, ktorý mladé bociany osobne krúžkoval, doplnil, že od roku 2004 vychovali na tomto hniezde spolu 48 mladých jedincov, ktoré z hniezda aj úspešne vyleteli. V posledných rokoch však žiadne mláďatá nepribudli.

Správa o návrate bocianov potešila množstvo ľudí a všetci veria, že tento rok sa už zadarí a bociania rodinka sa pekne rozrastie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu