Tipy na veľkonočné výlety plné pestrého programu


Foto: Tipy na veľkonočné výlety plné pestrého programu Foto: slovakia.travel

Tohtoročná Veľká noc so sebou prináša voľné dni spojené s pekným počasím, čo je ideálna kombinácia na plánovanie výletov a rodinných aktivít. Ponúkame vám štyri skvelé tipy na aktivity, ktoré vám ozvláštnia voľné chvíle.

Ak máte radi prírodu a krásne záhrady, Arborétum Mlyňany je miestom, ktoré by ste nemali obísť. Svoju plochu vo veľkosti 67 hektárov má rozdelenú na viaceré časti. Jeho dominantou je historický kaštieľ, v ktorom sa nachádza pamätná izba zakladateľa parku Štefana Ambrózy Migazziho. Prechádzka kvitnúcim arborétom je ideálna na relaxáciu a načerpanie energie.

Pre milovníkov koní je Národný žrebčín Topoľčianky skvelou voľbou. Počas Veľkej Noci sú tu pre návštevníkov pripravené rôzne podujatia a atrakcie, ukážky jazdeckého umenia, prehliadky žrebčína či možnosť previezť sa po Zámockom parku v kočiari pre Sissi.


Kultúrne zážitky ponúka Apponyiovská knižnica v Oponiciach. Čaká vás tu jedinečná atmosféra, a to aj vďaka bohatému kultúrnemu dedičstvu a vzácnym knihám. Nájdete tu tiež výstavu Gutenbergova knižnica - Zrod knihy, ktorá len prispela k pokladom ukrytým v tejto knižnici.

Pre tých, ktorí svoj voľný čas trávia aktívne, je pripravený Beh pre letenky v Radave pri Podhájskej. Štartovať môže ktokoľvek, pripravené sú rôzne vekové kategórie aj dĺžky trate. Toto podujatie ponúka okrem aktívne stráveného voľného času tiež šancu vyhrať skvelé ceny, vrátane viacerých leteniek.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Facebook/Obec Skýcov