Aj na cestách Nitrianskeho kraja sa našli sviatoční vodiči pod vplyvom. Jedno auto dostalo šmyk a narazilo do stromu


Foto: Aj na cestách Nitrianskeho kraja sa našli sviatoční vodiči pod vplyvom. Jedno auto dostalo šmyk a narazilo do stromu Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Aj počas uplynulých veľkonočných sviatkov sa museli policajti na cestách Nitrianskeho kraja venovať viacerým prípadom nezodpovedných motoristov. Odhalili celkovo piatich vodičov s viac než jedným promile alkoholu v krvi, jedna z nich spôsobila dopravnú nehodu. 

K tej došlo medzi obcami Sikenica a Šalov v levickom okrese, kde 23-ročná vodička vozidla Audi A3 nezvládla riadenie, pri prejazde pravotočivej zákruty dostala šmyk a narazila do stromu. Žena bola následne podrobená dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,81 promile.

V rámci dopravných kontrol počas sviatkov zastavili policajti aj ďalších vodičov, ktorí si sadli za volant opití. Spolu piati nafúkali nad jedno promile. Popri spomínanej vodičke pri Leviciach je medzi nimi 66-ročný vodič auta vozidla Mercedes Benz. Okrem toho, že jazdil medzi obcami Mochovce a Nový Tekov s 1,40 promile alkoholu v krvi, bolo pri kontrole zistené, že jazdil bez príslušného vodičského oprávnenia. 


V obci Iňa bol kontrole podrobený 49-ročný vodič vozidla Volkswagen Amarok, ktorý nafúkal 1,88 promile. V Topoľčanoch policajti kontrolovali 49-ročného vodiča vozidla Peugeot 5008, v jeho dychu zistili koncentráciu alkoholu v hodnote 1,98 promile. 

S najvyššou úrovňou alkoholu v krvi nameranom v Nitrianskom kraju cez Veľkú noc sa môže „pochváliť“ 21-ročný vodič vozidla Mazda 6. Hliadka ho zastavila v obci Bánov, pretože jazdil zo strany na stranu a bez svetiel. Počas kontroly bolo zistené, že vodič má toho času uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Skúška na alkohol stanovila v jeho dychu úroveň 2,02 promile.

Všetci piati strávili zyvšok veľkonočných sviatkov v cele predbežného zadržania a teraz čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, prípadne aj z marenia výkonu úradného rozhodnutia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu