- 3. apríl 2024 o 16:04
Najlepší kurz v Tipsporte má Korčok, v prieskume Focusu vedie Pellegrini. Kto sa stane prezidentom?
Už o pár dní si Slováci a Slovenky zvolia prezidenta v druhom kole volieb. Ich šance boli v doterajších prieskumoch miestami veľmi tesné, čo sa priebežne odráža aj na kurzoch stávkových kancelárií.
Kým v prvom kole mal najlepší kurz Peter Pellegrini, výhra Ivana Korčoka sa odrazila aj v stávkových kanceláriách. V druhom kole volieb má najlepší kurz práve on. Tipsport ho stanovil na 1,58.
Na Korčoka bolo celkovo stavených 463 825 eur, čo tvorí 40 % celkovej sumy. Peter Pellegrini s kurzom 2,32 získal 60 % stávok. Občania na neho stavili 683 647 eur. Čo sa týka odhadu percent, ktoré kandidáti získajú, najlepší kurz má aktuálne pri oboch kandidátoch odhad, že získajú menej ako 52,51 %. Pri Ivanovi Korčokovi to je 1,35 a Pellegrinim 1,15. Kurz 1,26 má odhad volebnej účasti, ktorá by mala dosiahnuť 51,92 a viac percent.

Čo hovoria prieskumy?
Víťazom druhého kola by sa stal líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Agentúra FOCUS realizovala pre TV Markíza v dňoch 28. marca – 2. apríla prieskum. Robili ho formou osobných rozhovorov a reprezentatívnu vzorku tvorilo 1015 respondentov.
Prieskum ukázal, že Pellegrini by v druhom kole dosiahol výsledok 50,8 % hlasov a Ivan Korčok 49,2 %. Dáta boli odprezentované v utorkovom dueli TV Markíza, ktorý sa uskutočnil v Primaciálnom paláci.
Peter Pellegriniho v ňom okrem iného vysvetľuje aj používanie domu poslanca Hlasu-SD Petra Náhlika. V Náhlikovom majetkovom priznaní sa dom vo Vrakuni nenachádza. Šéf Hlasu-SD tvrdí, že ho využíva, pretože jeho byt na nábreží Dunaja s rozlohou 88 metrov štvorcových je pre jeho rodičov a psa malý.
V debate si Pellegrini nebol istý, či je jeho rozloha 98 alebo 88 metrov štvorcových. Svoj byt a chatu v Senci na Slnečných jazerách vysvetľoval aj Ivan Korčok. Tvrdí, že v chate býva a na byt platí hypotéku ešte ďalších 5 rokov.
Minútky zo Slovenska
- 09:30 Najprestížnejšia ratingová agentúra neverí Kamenického konsolidácii. Rating Slovenska je najnižší za posledných 12 rokov
- 09:15 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 09:05 Veterinári varujú pred novým neželaným hosťom vo vysokých nadmorských výškach, na túry si pribaľte aj repelent
- 09:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 09:00 Časť kontrolórov parkovania v Bratislave môžu čoskoro nahradiť skenovacie autá
- 09:00 FOTO: Aha, čo dokázali ľudia v Zázrivej! Vlastnoručne vybudovali studničku, posedenie aj lavičku pri kaplnke
- 09:00 FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 08:45 Tragická nehoda na východe: Kamionista havaroval na rovnej ceste, okoloidúci bojovali o jeho život
- 08:30 Pozor na uzávierky v Partizánskom: Obyvateľov čakajú viaceré dopravné obmedzenia
- 08:15 Už v sobotu otvoria v Bošáckej doline jedinečný archeopark, návštevníkov prenesie do sveta Keltov a pravekých remesiel
- 08:15 Druhá vlna energopomoci mešká. Niektorí nedostali ani prvý šek, ľudia sú v neistote
- 08:15 FOTO: Oravský hrad sa vráti do éry palatína Thurza, prídu šermiari aj historický sprievod
- 08:15 Objavte severný Tribeč: Tri tipy na výlety za krásnymi výhľadmi a magickými miestami bez množstva turistov
- 08:15 FOTO: Polícia pátra po osobách z Prešova. Môžu pomôcť objasniť zmiznutie 6-tisíc eur
- 08:15 Už ste videli Ružinov v 3D verzii? Starosta predstavil technologickú novinku, je prvá svojho druhu na Slovensku