- 5. apríl 2024 o 16:28
FOTO: Primátor Šurian je top líder samosprávy, za prácu s mládežou získal ocenenie sTOPa
Primátor mesta Šurany Marcel Filaga sa stal top lídrom samosprávy pri vytváraní lepších podmienok pre rozvoj detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ocenenie sTOPa 2023 mu udelila Asociácia krajských rád mládeže.
Počas piateho ročníka slávnostného oceňovania si cenu prebralo až 29 výnimočných osobností, ktoré pomáhajú na Slovensku vytvárať pozitívne prostredie pre mládež. Kategórií bolo päť a Marcel Filaga získal hlavnú cenu práve v kategórii Top líder samosprávy. Na toto ocenenie ho navrhla Krajská rada mládeže v Nitre. Ako uviedlo mesto na sociálnej sieti, cenu získal za „výnimočnú činnosť v sektore mládeže Nitrianskeho kraja a za to, že je inšpiráciou pre ostatných dôležitých dospelých“.
Marcel Filaga bol stredoškolským pedagógom a od roku 2022 je primátorom Šurian. S mladými však pracuje aj ako poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja. Zúčastňuje sa na ich workshopoch, reaguje na ich podnety a iniciatívy, je správcom nadácie POMOC a prostredníctvom Občianskeho združenia Inšpirujme svet pomáha chudobným deťom a rodinám v celom kraji.
Práca s mládežou je podľa neho potrebná a dôležitá. „Mladí úspešní ľudia ponúkajú našej spoločnosti pridanú hodnotu. Sú našim hnacím motorom, inšpirujú, ponúknu nápady a vízie, majú dostatok energie, a to najhlavnejšie - láskavé a čisté srdcia. Preto s nimi rád pracujem a pomáham im. A čo je najdôležitejšie: sám sa učím od nich,“ povedal Filaga po tom, čo si prevzal ocenenie a plaketu v tvare srdca.
Minútky zo Slovenska
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany