Vyrastie v Nitre nová stredná škola aj s internátom? Vieme, kde ju chcú postaviť a čo musia zbúrať


Foto: Vyrastie v Nitre nová stredná škola aj s internátom? Vieme, kde ju chcú postaviť a čo musia zbúrať Foto: koláž/Enviroportál/Google Maps

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v Nitre postaviť novú strednú zdravotnícku školu. Vyplýva to zo zámeru, ktorý župa predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Školu plánujú postaviť na Čermáni vedľa Strednej odbornej školy potravinárskej na Cabajskej ulici. Vyrásť tu má aj objekt s telocvičňami a internát. V danej lokalite sa však momentálne nachádzajú dve tenisové ihriská, dve betónové plochy, parkovisko a chodník. 

Projekt ráta s odstránením týchto plôch, s novo-navrhnutými parkovacími miestami a chodníkom,“ vysvetľuje kraj v zámere. Areál bude údajne dotvorený novými spevnenými plochami aj výsadbou zelene. 


Enviroportál/Google Maps


Budova školy je dimenzovaná pre 800 žiakov a 100 zamestnancov. Internát bude mať šesť podlaží a poskytne ubytovanie pre 69 študentov a 4 hostí. Plánujú tam vybudovať 34 dvojposteľových buniek, 2 hosťovské bunky a 1 bezbariérovú bunku. 

Začiatok výstavby však ešte nie je stanovený. „Je možné, že výstavba navrhovanej činnosti bude prebiehať v etapách, čo má vplyv na predpokladaný termín začatia a aj ukončenia výstavby,“ píše sa v zámere. Celkové náklady spojené s realizáciou budú predmetom obstarávania. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu