Zubria zvernica pri Topoľčiankach je otvorená aj napriek moru, ale s obmedzeniami


Foto: Zubria zvernica pri Topoľčiankach je otvorená aj napriek moru, ale s obmedzeniami Foto: Facebook/Zubria zvernica Topoľčianky/Lesy SR

Zubria zvernica pri Topoľčiankach je opäť otvorená pre verejnosť, no v obmedzenom režime. Dôvodom je africký mor ošípaných (AMO), ktorý sa šíri v okolitých lesoch a v pohorí Tribeč. Vo viacerých oblastiach preto platí zákaz vstupu do lesov, a to až do odvolania. 

Do zubrej zvernice však už môžete zavítať. Uvidíte ich v centrálnej časti pri bufete a z vyhliadky nad senníkom. Najlepšie je prísť v čase ich kŕmenia - o 9:00 hod. a o 14:00 hod. Bufet aj detské ihrisko sú otvorené.Nezabudnite však dodržiavať pokyny Lesov SR:

  • Vstup je možný len od záchytného parkoviska od obce Lovce.
  • Pohybovať sa smiete iba po asfaltovej ceste.
  • Náučný chodník je do odvolania uzavretý, rovnako tak aj chata Karanténa. 

Pripomíname, že zákaz vstupu do lesov platí pre tri poľovné revíry v okrese Zlaté Moravce - Breziny, Čelár a Veľká zvernica a taktiež pre revíry v okrese Topoľčany - Tribeč, Skalka Krnča, Kamenná Solčany, Hrdovická Nitrianska Streda, Kovarce a Vlčia Skala Oponice. Mapu jednotlivých revírov nájdete tu.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: