Traja tínedžeri prepadli muža pred jeho domom, hrozí im niekoľkoročný trest


Foto: Traja tínedžeri prepadli muža pred jeho domom, hrozí im niekoľkoročný trest Foto: minv.sk

Minulý štvrtok 7. decembra sa obeťou lúpeže stal 39-ročný muž z Komárna. Krátko po 17:00 hodine ho pred jeho domom pri odomykaní vchodovej brány prepadli traja chlapci. Zhodili ho na zem a z vrecka nohavíc mu zobrali peňaženku v ktorej mal doklady, bankomatovú kartu a finančnú hotovosť 50 eur. Po lúpeži všetci traja ušli na neznáme miesto. 

„Komárňanskí kriminalisti začali okamžite po neznámych osobách pátrať. Dobrá miestna znalosť a operatívne informácie ich doviedli na stopu troch chlapcov. Na políciu predviedli 14 ročného Emanuela z Veľkého Medera, 14 ročného Bernáta z Komárna a 17 ročného Martina z Kolárova,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Po vypočutí boli všetci traja obvinení zo zločinu lúpeže a prečinu neoprávnenej výroby a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty spáchaného v spolupáchateľstve. Obvinení sú stíhaní na slobode a za tieto skutky im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Nakoľko sú mladiství, trest sa zrejme zníži na polovicu.  

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra