Obľúbené kúpalisko Vadaš v Štúrove otvorí v júni nový bazén. Chystá aj ďalšie veľkolepé zmeny, viete aké?


Foto: Obľúbené kúpalisko Vadaš v Štúrove otvorí v júni nový bazén. Chystá aj ďalšie veľkolepé zmeny, viete aké?
Galéria: 7 fotiek
Foto: Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Vadaš Thermal Resort pozná nejeden obyvateľ Slovenska, no radi ho navštevujú aj turisti zo zahraničia. Ide o jeden z najväčších vodných svetov v krajine a dobrou správou je, že v najbližších rokoch sa ešte rozrastie. Plány na najbližších desať rokov sú totiž jasné - výrazné rozšírenie a najväčšia investícia vo svojej histórii za desiatky miliónov eur. Zväčšenia sa napríklad dočká wellness centrum, autokemping a pribudnúť majú aj ďalšie bufety, tobogany a atrakcie. 

Tohtoročných noviniek je viacero

Prvé zmeny potešia návštevníkov kúpaliska už tento rok. Rezort na svojej stránke informoval, že počas zimy usilovne pracovali na rekonštrukcii apartmánov Westend. Vymenili podlahy, obnovili kúpeľne a terasy a do izieb pridali aj nové klimatizačné zariadenia. 

Obnovy sa dočkal aj perličkový bazén. „V bazéne sa vymenili niektoré vodné trysky a jeho povrch dostal nový ,obal formou bazénovej fólie,“ uviedlo vedenie kúpaliska. V solárnom parku pribudol i fotovoltaický systém, takže teraz si už dokáže kúpalisko vyrobiť zhruba 300 MWh elektrickej energie ročne.


Najväčšou novinkou tohto roka je však nový skokanský bazén, ktorý vyrástol medzi bazénom Oáza a kempingom. Bazén má hĺbku 3,8 metra a odvážlivci bažiaci po adrenalíne budú môcť skákať z troch výšok - 1,5 metra, 2,5 metra alebo zo 4 metrov. Do prevádzky bude spustený už 1. júna. 

Nový skokanský bazén. Zdroj: Vadaš Thermal Resort ŠtúrovoČo plánujú v najbližších rokoch?

V plánovaných investíciách pre roky 2027 až 2035 je tiež rozšírenie wellness centra, nový bufetový rad, nová vstupná brána do areálu a rozšírenie autokempingu aj toboganového sveta. V rokoch 2028 až 2035 chcú postaviť i nový 4-hviezdičkový hotel s parkoviskom, multifunkčnou športovou halou a futbalovým ihriskom. 

„Rozšírením wellnessu sa zvýši kapacita a doplnia sa niektoré chýbajúce funkcie, ako plaváreň,  reštaurácia a vonkajší oddychový bazén. Navrhovaná kapacita postačuje pre návštevníkov jestvujúceho hotela, navrhovaného 4-hviezdičkového hotela a 300 nových návštevníkov,“ uvádza vedenie kúpaliska v oznámení o zmene navrhovanej činnosti.

Vybudovať chcú až šesť bazénov - plavecký, výcvikový, zážitkový, detský a vonkajší bazén, plus ochladzovacie bazény, ktoré budú na terase. Chýbať nebudú ani priestory na masáže, tepidárium a štyri sauny. S výstavbou by chceli začať ešte v roku 2025 a trvať by mala do roku 2027. 

V rámci výstavby 2. etapy wellnessu počítajú aj so zbúraním bufetov, ktoré sú vedľa hlavnej pokladne. Netreba sa však báť, v pláne je výstavba nových bufetových radov. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmoPrečítajte si viac: