Chcete sa stať aspoň na chvíľu hrdinami? Zapojte sa do Týždňa dobrovoľníctva v Nitrianskom kraji


Foto: Chcete sa stať aspoň na chvíľu hrdinami? Zapojte sa do Týždňa dobrovoľníctva v Nitrianskom kraji Foto: Týždeň dobrovoľníctva 2022 v Nitre (Nitrianske centrum dobrovoľníctva)

Nezáleží na tom, či máte skúsennosti, alebo ste súčasťou oficiálnej organizácie. Na zapojenie sa do Týždňa dobrovoľníctva stačí chuť spraviť dobrú vec pre svoje okolie. Už 16. ročník celoslovenskej iniciatívy beží od 20. mája 2024 na plné obrátky aj v Nitrianskom kraji. Záujemcovia si môžu vybrať z množstva prospešných aktivít, ktoré organizujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá a mnohé ďalšie organizácie. Ich zoznam nájdete na webe kampane

Týždeň dobrovoľníctva s podtitulom „Hľadáme hrdinov malých veľkých skutkov“ potrvá do nedele 26. mája. Názov vystihuje povahu aktivít, do ktorých sa môžete zapojiť - aj zdanlivé maličkosti sa totiž pri úprimnom spoločnom úsilí dokážu prejaviť do rozvoja a priateľského prepojenia komunity. Organizátori veria, že práve každodenní hrdinovia pomáhajú drobnými dobrými skutkami meniť svet k lepšiemu. Okrem toho môžete získať dobrý pocit a príležitosť zažiť niečo neobvyklé a spoznať nových ľudí. 


Medzi aktivitami, do ktorých sa ešte v najbližších dňoch stíhate zapojiť, je napríklad zveľaďovanie areálu či voľnočasové aktivity pre chovancov v zariadeniach sociálnych služieb v Nitre, ale aj v Hurbanove, úprava zelene a vysádzanie kvetov v záhradách a pri školách či aktivity pre deti z detských domovov či sociálnych centier pre rodiny. Pomôcť môžete aj zastúpením pravidelných dobrovoľníkov pri upratovaní komunitných priestorov, či priestorov pre utečencov. Realizovať sa dá aj v útulkoch, či dokonca pri dekorovaní včelínov. 

Pri jednotlivých aktivitách v zozname vidíte, koľko ľudí sa ešte môže prihlásiť. Zapojiť sa tak môžete spoločne s kamarátmi. Na registráciu potrebuje každý dobrovoľník e-mailovú adresu.