Obec pri Topoľčanoch neodporúča vstupovať do lesa. Okrem afrického moru tam možno číhajú medvede


Foto: Obec pri Topoľčanoch neodporúča vstupovať do lesa. Okrem afrického moru tam možno číhajú medvede Foto: ilustračné, unsplash.com

Obecný úrad obce Súlovce ležiacej v topoľčianskom okrese informoval všetkých obyvateľov o údajnom spozorovaní medveďa. V noci na utorok 21. mája 2024 malo byt v lokalite „vápeničky“ nad obcou spozorované mláďa medveďa. 

Pravdepodobne sa jedná o vodiacu medvedicu s dvoma mladými, ktorá bola už v blizkosti našej obce videná. Vyzývame na maximálnu ostražitosť,“ zdôrazňuje vedenie obce. Prístup do priľahlých lesov je tak či tak od 16. apríla 2024 pre všetkých zakázaný. Dôvodom je africký mor ošípaných, ktorý sa šíri pohorím Tribeč. 


Okresný úrad Topoľčany, pozemkový a lesný odbor bol nútený vydať zákaz vstupu verejnosti na lesné pozemky, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území obcí Krnča, Práznovce, Solčany, Nitrianska Streda, Čeľadince, Kovarce, Oponice a Súlovce,“ píše sa na stránke topoľčianskeho okresu. Cieľom opatrení je zamedziť prenosu choroby na domáce a hospodárske zvieratá. 

Zákaz platí do odvolania a za jeho porušenie hrozí pokuta do výšky 3320 eur. 

Prečítajte si viac: