FOTO: Pani Janka z Nitry vyriešila problém s vysokou trávou sama. Vzala kosačku a pochválila sa aj záhradkou


FOTO: Pani Janka z Nitry vyriešila problém s vysokou trávou sama. Vzala kosačku a pochválila sa aj záhradkou
Galéria: 14 fotiek
Foto: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov (Jana Š./Dušan K.)

Obyvatelia Nitry už majú vysokej trávy po krk. V mnohých lokalitách im doslova siaha až do polky tela a stále sa nedočkali toho, aby mesto túto verejnú zeleň pokosilo. Pani Janka, jedna z obyvateliek mestskej časti Klokočina, však vzala kosenie do vlastných rúk a robí tak pravidelne. 

Aj pred pár dňami vytiahla kosačku a upravila trávnik v okolí svojho paneláka na Škultétyho ulici. Všimol si ju pri tom sused, keď sa pozrel z okna. Ten v prvej chvíli neveril vlastným očiam, keďže túto činnosť by malo vykonávať mesto. S tým, čo práve videl, sa podelil aj v skupine na sociálnej sieti, ktorá je určená pre obyvateľov Klokočiny. 

Ľudia v komentároch iniciatívu pani Janky chválili a vyjadrovali jej svoju podporu. „Je to naša pani suseda, ktorá tu okolie udržiava na 1. Vďaka nej tu máme vždy veľmi pekne upravené okolie, takže klobúk dole pred jej úsilím a snahou,“ napísala slová chvály Lucia. „Jani kosí pravidelne, vďaka NEJ máme okolie domu udržiavané,“ dodala ďalšia suseda.


Mnohí aj vtipne poznamenali, aby za to poslala mestu faktúru a rovno jej napísali aj adresu. Ďalší komentujúci pochválili i svojich susedov, ktorí rovnako ako pani Janka udržiavajú okolie panelákov pokosené, a to už niekoľko rokov. 


Na druhý deň sa ozvala aj samotná pani Janka, ktorú pozitívne komentáre od ľudí potešili. „Včera kosenie, dnes radosť. Ďakujem všetkým za chválu,“ napísala a pridala aj fotky krásnej predzáhradky, ktorú majú vďaka nej pred panelákom. 

Zdroj: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov (Jana Š.)

„O predzáhradku sa starám roky. Pomáhajú mi aj susedky, aj kvety si kupujeme za vlastné. Raz kúpi jedna, raz druhá,“ povedal pre Nitrak.sk pani Janka. Za ten čas tam už vysadili rôzne druhy rastlín a kvetov a záhony ohradili kameňmi. Okolie skrášľuje aj drevená studňa, socha bociana či vtáčia búdka.

Vysvetlila nám i dôvod, prečo sa sama stará aj o údržbu trávnikov. „Kosím pravidelne, aj s manželom, pretože kvety potom krajšie vyniknú, keď je to celé upravené. Mňa to veľmi baví. Pred siedmimi rokmi to bola jedna nádhera, no musela som to vykopať a zostalo už len toto, také decentné,“ objasnila.

Pred časom sme ohľadom údržby verejnej zelene kontaktovali aj radnicu, no k problému sa dosiaľ nevyjadrili.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: