FOTO: V Nitrianskom kraji otvorilo svoje brány ďalšie termálne kúpalisko, na deti čaká 11-metrová novinka


FOTO: V Nitrianskom kraji otvorilo svoje brány ďalšie termálne kúpalisko, na deti čaká 11-metrová novinka
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/AVA Thermalpark Diakovce

Leto sa už nezadržateľne blíži a svoje brány otvorilo aj ďalšie kúpalisko v Nitrianskom kraji. AVA Thermalpark Diakovce leží neďaleko mesta Šaľa a ukrýva v sebe bohatstvo v podobe liečivej geotermálnej vody. Kúpalisko je otvorené od stredy 5. júna 2024, no zatiaľ len v mimosezónnom režime a znížené sú aj ceny vstupného. Hlavná sezóna sa začne až 26. júna a potrvá do 1. septembra. Thermalpark o tom informoval na svojej webovej stránke

Termálne kúpalisko v Diakovciach bolo roky jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rekreačných stredísk na Slovensku a jeho história siaha až do 70. rokov 20. storočia. V roku 2002 sa kúpalisko rozdelilo na dve samostatné kúpaliská a nastali problémy. Až v roku 2021 sa areál dostal do rúk súčasného majiteľa, ktorý sa pustil do veľkej rekonštrukcie.


Počas I. etapy prešli kompletnou obnovou všetky bazény a pribudli aj nové tobogany a vodné atrakcie. Vybudovali aj dva nové bazény a rekreačné chatky. Opravy sa dočkal i hotel, sociálne zariadenia a objekty pre karavanistov. Po letnej sezóne 2023 mala prebehnúť ešte ďalšia etapa modernizácie. 

Thermalpark prezradil, že v roku 2024 sa návštevníci môžu tešiť na množstvo noviniek. Jednou z nich je zväčšený detský bazén, ktorý má teraz rozlohu 800 metrov štvorcových. Pribudol tam aj obrovský vodný hrad o rozlohe 480 metrov štvorcových a výškou 11 metrov. „V rámci vodného hradu je 5 veží a šmýkacích dráh z výšky 7 metrov a ďalších 20 vodných atrakcií,“ uviedlo kúpalisko.


Zdroj: Facebook/AVA Thermalpark Diakovce

Návštevníci tu okrem detského bazéna nájdu ešte ďalšie štyri bazény s geotermálnou vodou: plavecký, relaxačný perličkový, horúci total relax bazén a rodinný relax bazén. Samozrejmosťou sú aj tobogany, vodné atrakcie a bonusom sú i vírivky či sauna. Kúpať sa tu dokonca môžete do neskorých nočných hodín. Počas hlavnej sezóny totiž mávajú v piatky a soboty nočné kúpanie, ktoré trvá až do polnoci. 

Thermalpark taktiež ponúka ubytovanie či miesta na stanovanie a autokemping. Známe je i tým, že sa tu často konajú rôzne kultúrne a hudobné podujatia s hviezdnymi menami. Viac informácií nájdete na ich sociálnej sieti


Otváracie hodiny: 

  • Denne: od 9:00 do 19:00 hod. 
  • Nočné kúpanie - piatok - sobota: od 20:00 do 24:00 hod. 

Cenník na mimo sezónu a letnú sezónu 2024 nájdete TU

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmoPrečítajte si viac: