Nahliadnite do zákulisia poľnohospodárstva. V Dvoroch nad Žitavou prebehne obľúbené podujatie


Foto: Nahliadnite do zákulisia poľnohospodárstva. V Dvoroch nad Žitavou prebehne obľúbené podujatie Foto: Facebook/SPU Nitra - Zelená univerzita

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre, známa pod prívlastkom Zelená univerzita, pozýva širokú verejnosť na 13. ročník výstavy Celoslovenské dni poľa. Najnovšiu poľnohospodársku techniku, odrodové polička či bohatý odborný program si budete môcť pozrieť už budúci týždeň v utorok 4. júna a v stredu 5. júna v obci Dvory nad Žitavou. Výstavu nájdete na pozemkoch spoločnosti Zväz autobusovej dopravy Dvory nad Žitavou.

Podujatie vzniklo pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Jeho hlavným organizátorom je vydavateľstvo Roľníckych novín Profi Press SK v spolupráci so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre.


Počas uvedených dvoch dní sa predstaví 660 odrodových políčok a 310 perceliek s variantami ochrany a výživy rastlín od 55 spoločností. Chýbať nebude ani prezentácia hospodárskych zvierat, ktorá sa uskutoční v spolupráci so slovenskými chovateľskými zväzmi. Zaujímavú časť programu budú tvoriť ukážky prác historickej techniky či obľúbená súťaž v orbe konským záprahom.

Expozíciu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity nájdete v stánku na hlavnej ploche. Jej súčasťou bude program zameraný najmä na žiakov stredných škôl. Priblíži im tak možnosti štúdia, ktoré univerzita ponúka.


Pod vedením odborných garantov z Technickej fakulty SPU bude prebiehať odborný seminár, ktorý návštevníkom priblíži tému Presné poľnohospodárstvo - technológie reálne uplatnené v slovenskej praxi.

Zamestnanci a študenti SPU budú mať zabezpečenú bezplatnú autobusovú dopravu, ktorá ich dovezie na miesto konania podujatia a odvezie späť do Nitry.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: