Policajti opäť chytali opitých vodičov: 26-ročná Natália spôsobila nehodu pri Nitre, druhé auto skončilo v poli


Foto: Policajti opäť chytali opitých vodičov: 26-ročná Natália spôsobila nehodu pri Nitre, druhé auto skončilo v poli Foto: Facebook/DHZ Vinodol

Ani tento víkend nebol v Nitrianskom kraji výnimkou, čo sa týka vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu, drog alebo jazdili napriek zákazu činnosti. Opäť tak riskovali svoje životy, aj životy iných - mnohí z nich totiž mohli spôsobiť aj dopravnú nehodu.

Policajti sa tak aj napriek opakovaným upozorneniam, že alkohol za volant nepatrí, stretli s opitými šoférmi, ktorí nerešpektujú zákon. Chytili ich v týchto lokalitách:

Želiezovce: 30-ročného vodiča vozidla Fiat Stilo zastavila polícia a následná dychová skúška preukázala 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,15 promile.

Nitra: 50-ročný vodič Mercedes-Benz nafúkal 0,79 mg/l, čo predstavuje 1,65 promile.

Topoľčany: 39-ročný vodič mal výsledok dychovej skúšky 0,68 mg/l, čo je 1,42 promile.

Nesvady: 32-ročný vodič odmietol dychovú skúšku na alkohol aj lekárske vyšetrenie krvi.


Komárno: 30-ročný vodič Opel Astra mal síce negatívnu dychovú skúšku, no toxikologické vyšetrenie preukázalo prítomnosť metamfetamínu a amfetamínu v tele.


K jednej nehode došlo aj na ceste III/1641 medzi obcami Veľký Cetín a Vinodol. Opitá 26-ročná vodička  auta značky Škoda Fabia sa zrazila s vodičkou Citroënu C3. Žena zo Škody Fabie nafúkala 0,85 mg/l, čo je v prepočte 1,77 promile a u druhej ženy bola dychová skúška negatívna. Jej auto však skončilo v poli, odkiaľ ho museli vyťahovať hasiči. 


Policajti zastavili aj 55-ročného vodiča Fiat Punto, u ktorého zistili, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, ktoré mu platí do júla 2024. 

„Všetci vodiči skončili v policajnej cele a čelia obvineniu pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a pre prečin marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ dodala polícia na sociálnej sieti a znova zopakovala, že životy všetkých účastníkov cestnej premávky závisia aj od vášho zodpovedného správania. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: