Ľudí v Komárne pobúrila nová cena parkovania pred kúpaliskom, mesto tvrdí, že nejde o peniaze


Foto: Ľudí v Komárne pobúrila nová cena parkovania pred kúpaliskom, mesto tvrdí, že nejde o peniaze Foto: Facebook/Mesto Komárno

Niektorých obyvateľov Komárna nahnevalo zvýšenie poplatku vyberaného za parkovanie pred kúpaliskom v meste. Jeden z nich zverejnil na sociálnej sieti fotografiu zachytávajúcu novú sadzbu, ktorá činí dve eurá za jednu hodinu. Doplnil ju slovami „Chcel len ukázať všetkým, ktorí zvykli parkovať pred kúpaliskom, aká je cena za parkovanie.“

Na podobné pripomienky reagovalo aj vedenie mesta, ktoré si tieto kroky obhajuje aj tým, že vo vzdialenosti asi 200 metrov od vchodu do kúpaliska je iné, bezplatné parkovisko. Podľa ich slov je tu okolo 450 miest. Zvýšený poplatok za státie priamo pri vchode zdôvodňujú tým, že ho chcú rezervovať pre tých, ktorí to potrebujú viac. 


V priestore pred kúpaliskom je parkovanie určené najmä pre zdravotne postihnuté osoby, ktoré prichádzajú za účelom rehabilitácie. Aj vďaka zvýšeným poplatkom zostane pre nich viac voľných miest,“ vysvetlilo vedenie mesta. Na júnovom zasadnutí zastupiteľstva sa má tiež predložiť návrh, ktorý umožní držiteľom preukazu ZŤP parkovať zadarmo na všetkých parkovacích miestach pred kúpaliskom. 

Komárňanské vedenie ďalej zvýšenie parkovného obhajuje tým, že v priestore pred vchodom do kúpaliska je priestor pre rodiny a hrávajú sa tam deti deti. veľké množstvo áut by ich mohlo ohrozovať. „Chráňme si naše komunitné priestory,“ uzavrelo vedenie mesta. 

Prečítajte si viac: