PREHĽAD: Nový poriadok MHD v Nitre prináša aj zmeny v spojoch do Priemyselného a Strategického parku


Foto: PREHĽAD: Nový poriadok MHD v Nitre prináša aj zmeny v spojoch do Priemyselného a Strategického parku Foto: Facebook/Transdev Slovensko

V nedeľu 9. júna 2024 vstúpi do platnosti zopár zmien v cestovnom poriadku MHD v Nitre. Týkajú sa prevažne obsluhy Priemyselného a Strategického parku. 

Linka 17

  • Trasa linky bude na oboch koncoch predĺžená. Väčšina spojov bude po novom začínať alebo končiť na zastávke Murániho. Priame spoje do Priemyselného parku sa tak stanú dostupnejšími pre cestujúcich zo sídliska Diely. Niektoré spoje budú aj naďalej vedené do a zo zastávky Kmeťova. Sú to spoje, u ktorých z prevádzkových dôvodov trasu nebolo možné predĺžiť.
  • Vybrané spoje budú premávať cez Strategický park. Pri jazde smerom z Klokočiny každý spoj prejde celým Priemyselným parkom a niektoré budú pokračovať do Strategického parku. Pri jazde smerom na Klokočinu časť spojov pôjde po súčasnej trase a iná časť spojov bude začínať v Strategickom parku, a následne sa od zastávky Priemyselný park IV napojí na štandardnú trasu.
  • V súvislosti so zmenou trasou sa výraznejšie mení cestovný poriadok - niektoré spoje budú v smere z Klokočiny posunuté až o 8 minút skôr. Dôvodom je požiadavka na možnosť včasného príchodu na pracovisko v Strategickom parku. Pre cestujúcich, ktorí nemajú možnosť alebo potrebu cestovať skôr, ostane zachovaný spoj aj v pôvodnej časovej polohe.Linka 18

  • V dňoch školského vyučovania sa zriaďuje nový spoj. Bude vyrážať v čase o 13:32 hod. zo zastávky Cintorín - Mlynárce smer Železničná stanica. Tento spoj pôjde dve minúty pred doterajším spojom premávajúcim z Kyneku a pomôže tak lepšie rozložiť nápor študentov v úseku od zastávky Bolečkova.

Linka 22

  • Posúvajú sa časy spojov v pracovných dňoch v smere do Krškán. Namiesto odchodu o 4:30 hod. a 12:26 hod. budú spoje odchádzať z Mlynáriec už o 4:25 hod. a 12:16 hod. Zmeny majú súvis so zmenami na linke 23. 

Linka 23

  • Vybrané spoje v pracovných dňoch v smere do Strategického parku sa posúvajú. Namiesto odchodov o 4:57 hod. a 13:01 hod. budú spoje odchádzať od Idey už o 4:52 hod. a 12:51 hod. Zmeny sú zavedené na základe požiadavky na skorší príchod na pracoviská v Strategickom parku.

Linka 24

  • Upravujú sa časy odchodov niektorých spojov v pracovných dňoch ráno. Kvôli zmene jazdnej doby budú spoje po 6. hodine odchádzať o maximálne 3 minúty skôr ako doteraz. Účelom zmeny je lepšie prispôsobenie dopravnej situácii. 

Linka 27

  • Z prevádzkových dôvodov dochádza k posunu odchodu v pracovných dňoch od železničnej stanice z 6:35 hod. na 6:36 hod. Z ostatných zastávok spoja sa časy odchodov nemenia.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: