Pri Veľkých Kozmálovciach sa zrazil vlak s autom, viezlo sa v ňom niekoľko osôb a dopravu prerušili


Foto: Pri Veľkých Kozmálovciach sa zrazil vlak s autom, viezlo sa v ňom niekoľko osôb a dopravu prerušili Foto: Ilustračné/ZSSK
  • aktualizované 6. júna 2024 o 15:46

Na trati medzi Kozárovcami a Levicami, na nezabezpečenom priecestí medzi Tlmačmi a obcou Veľké Kozmálovce, došlo vo štvrtok o 9:30 hod. k zrážke osobného vlaku s autom. Vlak 5708 smeroval zo Zvolena do Levíc, kde mal doraziť v čase o 9:33 hod. „Našťastie, k zraneniam žiadnych osôb nedošlo,“ uviedol pre Nitrak.sk hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický. 

Nitrianska krajská polícia spresnila, že išlo o dodávku:Polícia danú vec eviduje ako škodovú udalosť, ktorá sa stala na nezabezpečenom železničnom priecestí pri ceste II/564 v blízkosti mesta Tlmače, kde došlo k zrážke dodávky s osobným vlakom.“ Hovorkyňa Jana Šinková potvrdila, že pri nehode sa nikto z cestujúcich nezranil. „ Alkohol u účastníkov udalosti nebol zistený,“ dodala. 

Podľa hovorcu ZSSK sa vo vlaku viezlo asi 15 cestujúcich, ktorí museli pre ich bezpečnosť počkať vo vnútri. Na miesto nehody okamžite dorazili záchranné a policajné zložky, ktoré zabezpečili oblasť a začali s jej vyšetrovaním. Železničná doprava preto musela byť na nejaký čas prerušená.

Obnovili ju až o 11:00 hod., no pre vlaky zasiahnuté touto nehodou zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu. „Boli ňou v úseku Kozárovce – Levice a späť nahradené dva rýchliky z Bratislavy do Banskej Bystrice a späť. Jeden osobný vlak z Levíc do Zvolena bol odrieknutý. Vlaky meškali v rozsahu cca od 73 do 100 minút,“ dodal hovorca. 

O cestujúcich, ktorí čakali vo vlaku 5708, bolo podľa jeho slov postarané a vlak fungoval ako za bežnej prevádzky, teda so zapnutým kúrením, svetlom a funkčnými toaletami.

Prečítajte si viac: