Nemáte ešte program na víkend? Vínobus z Nitry vás vezme za degustáciou desiatok vín do Čajkova


Foto: Nemáte ešte program na víkend? Vínobus z Nitry vás vezme za degustáciou desiatok vín do Čajkova Foto: Facebook/ krížom krážom Nitrianskym krajom

Ak máte chuť zažiť tento víkend niečo nové, ale nechce sa vám kvôli tomu ďaleko cestovať, aj Nitriansky kraj ponúka výnimočné zážitky spájajúce relax a spoznávanie. Už túto sobotu 8. júna 2024 odvezie vínobus záujemcov z Nitry do obce Čajkov na degustáciu vín spojenú s prehliadkou vinohradou a malebného okolia.

Rázovitá obec Čajkov sa rozprestiera na hranici Nitrianskeho kraja pod úpätím južných svahov Štiavnických vrchov na severe regiónu Tekov. Známa je najmä svojimi rozsiahlymi vinohradmi o rozlohe 130 hektárov. Vinohradnícka činnosť v lokalite prebiehala už od stredoveku, dobre zmapovaná je od 16. storočia. 


Vernosť k vinárstvu je v obyvateľoch zakorenená dodnes. Účastníci výletu budú môcť okúsiť viac než 100 lahodných lokálnych vín, no nebudú chýbať ani tradičné špeciality od miestnych gazdiniek, moderná gastronómia, hudba rozličných štýlov či atrakcie pre deti. Profesionáli predvedú aj sabráž, čo je unikátna technika otvárania vína šabľou. Pod vedením experta si ju budete môcť vyskúšať aj vy. 

Vínobus odvezie záujemcov z autobusovej stanice v Nitre o 13:00 hod., zraz je na parkovisku za bufetom Pelikán. Na spiatočnú cestu do Nitry vyrazí o 20:00 hod. Všetky ďalšie informácie a predpredaj vstupeniek nájdete na webe podujatia

Prečítajte si viac: