Po Beladiciach jazdil zdrogovaný vodič: Policajtom tvrdil, že je čistý, testy však ukázali opak


Foto: Po Beladiciach jazdil zdrogovaný vodič: Policajtom tvrdil, že je čistý, testy však ukázali opak Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Alkohol nie, ale drogy áno. Takto dopadla dopravná kontrola v Beladiciach, keď sa policajti zo Zlatých Moraviec rozhodli skontrolovať vodiča Mercedesu - Benz. Na sociálnej sieti potom opísali celý priebeh kontroly.

Hliadka zastavila vozidlo na Ulici Hlavná v obci Beladice (okres Nitra). Vodič im po vyzvaní predložil všetky potrebné doklady a nasledovali rutinné otázky, či požil pred jazdou alebo počas nej nejaké alkoholické nápoje. Vodič odpovedal, že nie, čo potvrdila aj dychová skúška. 


Policajti si však všimli jeho nervozitu a rozšírené zreničky. Následne sa ho teda opýtali, či požil omamné alebo psychotropné látky, na čo tiež odpovedal, že nie. Policajti preto muža vyzvali, aby sa podrobil toxikologickému vyšetreniu, s čím súhlasil. Výsledok? 35-ročný vodič bol pozitívny na amfetamín a metamfetamín.

„Policajti vodičovi zadržali vodičský preukaz, spísali správu o výsledku objasňovania priestupku a ďalšiu jazdu mu zakázali,“ dodala polícia. 

Prečítajte si viac: