VIDEO: V Šali od soboty uzavreli vjazd zo smeru Galanta. Vodiči musieť použiť obchádzkové trasy


Foto: VIDEO: V Šali od soboty uzavreli vjazd zo smeru Galanta. Vodiči musieť použiť obchádzkové trasy Foto: Mesto Šaľa

Obyvatelia mesta Šaľa sa musia pripraviť na ďalšie zmeny v doprave, čo mnohých vôbec neteší. Radnica informovala, že od soboty 8. júna do 31. augusta bude uzavretá Kráľovská ulica, vjazd zo smeru Galanta. Začína sa tu totiž 2. etapa výstavby kruhovej križovatky pri novom nákupnom centre na križovatke ulíc SNP - Kráľovská. Práce budú spojené aj s prekládkou vodovodného potrubia.

Doprava pôjde po  obchádzkových trasách

Vodiči smerujúci do Šale tak budú musieť chodiť po obchádzkových trasách. Nákladnú dopravu nad 12 ton odklonia už pri Galante cez Šoporňu.

Ostatná doprava (osobné autá, autobusy, cieľová doprava nad 12 ton, vozidlá do 12 ton) pôjde cez mesto po týchto trasách: „Obchádzková trasa bude vedená pre vozidlá do 12 ton hneď na začiatku Šale, pri vstupe do mesta cez Ulicu Sama Chalupku a ďalej cez Murgašovú ulicu. Osobným autám odporúčame použiť tiež trasu cez Murgašovú ulicu alebo cez Agátovú a Hlbokú ulicu. Výjazd z mesta, smerom na Galantu zostáva nezmenený, cez Štúrovú ulicu.“


Mesto tiež dodalo, že Kráľovská ulica bude označená ako slepá. „Uzavrú ju pri ProCS, čiže obyvatelia tejto časti sa sem dostanú a dočasne bude ulica zobojsmernená,“ informovali občanov na sociálnej sieti a pre všetkých vodičov tiež nahrali video, kde bližšie vysvetlili, ako bude vedená obchádzková trasa. 


Ľuďom sa tieto zmeny vôbec nepáčia

Zavedené zmeny sa však nestreli s pochopením miestnych. Hoci ide o dočasnú úpravu cestnej premávky, mnohí s tým majú problém a v komentároch vyjadrili svoju nespokojnosť. Viacerí sa tiež pýtali, prečo sa radšej nezobojsmernila Štúrova ulica, ktorá je širšia než ostatné spomenuté uličky. Na jednej z nich sa dokonca nachádza aj hasičská stanica, čo môže hasičom spôsobovať problémy pri výjazde s technikou. 

Na dotazy ohľadom Štúrovej ulice zareagovalo mesto takto: „Dôvod je ten, že obyvatelia tejto ulice trpia intenzívnou premávkou už roky a denne - veď denne prejde pred ich domami z tých cca 28-tisíc vozidiel aspoň polovica. Kompetentné orgány (dopravná polícia, atď.) preto nechceli k tomuto stavu ešte “pridať” a preto našli alternatívne riešenie, ktoré je len DOČASNÉ, veď ide o cca 3 mesiace.“

Radnica zároveň poprosila ľudí, aby pochopili aj obyvateľov Štúrovej ulice a nejako to tie tri mesiace vydržali. Pripomenuli, že po vybudovaní kruhového objazdu už bude doprava bezpečnejšia. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: