Opitý vodič nabúral do plotu rodinného domu vo Veľkom Lapáši a ušiel. Nafúkal cez tri promile


Foto: Opitý vodič nabúral do plotu rodinného domu vo Veľkom Lapáši a ušiel. Nafúkal cez tri promile Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Vodič nákladného motorového vozidla spôsobil vo Veľkom Lapáši dopravnú nehodu, pri ktorej narazil do oplotenia rodinného domu. Následne z miesta činu ušiel. Túto skutočnosť však oznámil do vysielačky operačný dôstojník, informuje polícia.

Spomínaného vodiča mali neskôr spozorovať policajti diaľničného oddelenia na rýchlostnej ceste R1 v smere do Banskej Bystrice. Vozidlo zastavili a vodiča vyzvali k predloženiu dokladov, z ktorých vyplynulo, že ide o 50-ročného muža.

Následne ho podrobili dychovej na alkohol, ktorá preukázala jeho prítomnosť v dychu. V tom čase prístroj ukázal hodnotu 1,46 mg/l. Opakovaná dychová skúška však odhalila ešte väčšiu hodnotu, at to 1,55 mg/l. To je v prepočte až 3,23 promile.

„Pri takomto čísle možno povedať, že ide o vážnu otravu alkoholom, kde sú ťažké poruchy vedomia, blúznenie, nereagovanie na podnety a môžu nastať aj poruchy srdcového rytmu,“ vysvetlila polícia. Z tohto dôvodu ho obmedzili na osobnej slobode.

Prečítajte si viac: