Dvoch mladíkov, ktorých strhol prúd rieky Hron, stále nenašli. Voda ich mohla odniesť aj stovky metrov


Foto: Dvoch mladíkov, ktorých strhol prúd rieky Hron, stále nenašli. Voda ich mohla odniesť aj stovky metrov Foto: Redakcia

Včera 8. júna zmizli pod hladinou Hrona v Šarovciach (okres Levice) dvaja mladí muži. Pátranie zatiaľ neprinieslo žiadny úspech. Podľa svedkov sa malo v rieke kúpať sedem ľudí. Päť z nich sa ale miestnym podarilo zachrániť.

Svedkovia uviedli, že ľudia sa začali topiť, keď na malej vodnej elektrárni zvýšili prietok vody. Do hľadania po dvoch 20-ročných mužoch sa zapojili hasiči aj špeciálna kynologická záchranná služba so psom.

Približne dve hodiny sme mali nasadeného špeciálne vycvičeného psa na vyhľadávanie utopených osôb a v spolupráci s hasičským zborom. Pes označoval dve lokality, nie je isté, že tí chlapci, ktorí zostali vo vode, že zostali pokope. Sme preverovali všetky, ktoré pes označoval,“ uviedol generálny riaditeľ Špeciálnej kynologickej záchrannej služby Alexander Berek pre portál spravy.rtvs.sk.Záchranári predpokladajú, že mladíkov mohla voda odniesť aj stovky metrov ďalej. V pátracej akcii sa bude pokračovať aj naďalej.

Mne len volali domov, že vnučka sa topí. Dcéra mi volala, ale už keď som prišiel, už je tu vonku, už sedí v aute uplakaná. Však to bol jej chlapec, čo ho hľadáte konkrétne. Že išli do vody, že bolo všetko v poriadku. Teraz mi ten chlapec hovoril, čo ju zachránil tú vnučku, že zrazu im to stúplo a začalo ich brať,“ prehovoril starý otec jedného z topiacich sa dievčat.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: