Zhasla aj posledná nádej, že bratov z Levíc nájdu živých: Ich telá našli vo vodách Hrona


  • Redakcia
  • 12 jún 2024, 10:23
  •  
Foto: Zhasla aj posledná nádej, že bratov z Levíc nájdu živých: Ich telá našli vo vodách Hrona Foto: Facebook/Pohotovostný pátrací tím

Pohotovostný pátrací tím Nitrianskeho kraja zverejnil na sociálnej sieti žiadosť o pomoc pri hľadaní dvoch nezvestných bratov – 20-ročného Jána T. a 22-ročného Mareka T. Obaja pochádzajú z levického okresu a pátranie po nich bolo vyhlásené v sobotu 8. júna 2024. 

Ján T. je chudej postavy, váži asi 75 kilogramov, má krátke hnedé krátke vlasy a hnedé oči. Naposledy mal mať oblečené krátke čierne nohavice, biele ponožky značky Nike a čierne topánky. 

Marek T. váži asi 79 kilogramov, má krátke hnedé vlasy a hnedé oči. Na pravej ruke asi od polovice ramena až po zápästie má vytetované brnenie, na krku zas vyobrazenie bojovníka s krídlami. Naposledy mal oblečené biele krátke nohavice značky Jordan, čiernu šiltovku značky Jordan, krémové botasky značky Nike a čierne smart hodinky. 


Presne v deň vyhlásenia pátrania po nezvestných mladíkoch došlo v Šarovciach neďaleko Levíc k dramatickej situácií, kedy sa pri kúpaní na rieke Hron začalo topiť niekoľko ľudí. Svedkovia uviedli, že ľudia sa začali topiť, keď na malej vodnej elektrárni zvýšili prietok vody. Piatich sa podarilo zachrániť, ale dvaja muži vo veku približne 20 rokov mali zmiznúť pod hladinou. 

Aktualizované 12. júna 2024: Pohotovostný pátrací tím Nitrianskeho kraja neskôr zverejnil smutnú správu. Ján aj Marek sa našli, ale, žiaľ, neskoro. Hasiči vytiahli ich bezvládne telá z vody pri mestskej časti Svodov, ktorá patrí k Želiezovciam. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: