Chaos na nitrianskych cestách. Opitý vodič spôsobil nehodu, ďalší jazdil napriek zákazu


Foto: Chaos na nitrianskych cestách. Opitý vodič spôsobil nehodu, ďalší jazdil napriek zákazu Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Počas uplynulého víkendu sa na cestách stalo hneď niekoľko vážnych dopravných incidentov. Dopravní policajti z Nových Zámkov, Šale a Levíc mali plné ruky práce so záchytom nezodpovedných vodičov a riešením následkov ich činov.

Polícia v Nových Zámkoch merala rýchlosť na ceste II/509 pri križovatke na obec Strekov. Tu zastavila 49-ročného vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť. Pri kontrole zistila, že vodič má uložený zákaz viesť motorové vozidlá až do roku 2027. Napriek tomu si sadol za volant a ohrozoval ostatných účastníkov premávky.

Šalianskí policajti boli v sobotu vyslaní k dopravnej nehode na ulici generála Ľ. Svobodu v Šali. 56-ročný vodič z Maďarska narazil so svojim Fordom Focus do zaparkovaného vozidla Land Rover. Dychová skúška u vodiča ukázala neuveriteľných 1,85 promile. Aj tento vodič skončil v policajnej cele.

Levice zažili v nedeľu popoludní ďalší nepríjemný incident. V obci Kubáňovo dostal 40-ročný motocyklista z Maďarska pravdepodobne šmyk v zákrute, nezvládol riadenie a spadol na vozovku. Pri nehode sa zranila aj jeho 25-ročná spolujazdkyňa. Polícia opäť varuje vodičov, aby jazdili zodpovedne a dodržiavali pravidlá cestnej premávky.

Polícia neustále apeluje na vodičov, aby si za volant nesadali pod vplyvom alkoholu. Neohrozujú totiž len seba, ich nezodpovedné správanie ohrozuje aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj