FOTO: Ocenili TOP 30 tohtoročných pedagógov z Nitry. Krásne slová ich žiakov dojali všetkých


FOTO: Ocenili TOP 30 tohtoročných pedagógov z Nitry. Krásne slová ich žiakov dojali všetkých
Galéria: 12 fotiek
Foto: Mesto Nitra/Roman Oravec

Mesto Nitra aj tento rok ocenilo tie najlepšie učiteľky a najlepších učiteľov. Slávnostné odovzdávanie cien prebehlo dňa 29. mája 2024 v obradnej sieni a zúčastnili sa ho primátor Marek Hattas, poslanec mestského zastupiteľstva Miloslav Hatala a vedúca odboru školstva Mária Orságová. Tohtoročné ceny putovali do rúk 30 pedagógov zo základných a materských škôl, Základnej umeleckej školy a Centra voľného času v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

O najlepších učiteľkách a učiteľoch rozhodli nielen učiteľské kolektívy, ale najmä samotní žiaci. Niekoľko z nich sa zúčastnilo aj tohto slávnostného okamihu a dokonca predniesli aj pár dojímavých slov. V ich príhovoroch nechýbali tie najčistejšie emócie a veľká vďaka. V spojení s učiteľmi sa najčastejšie opakovali slová ako trpezlivosť, obetavosť a neúnavná práca a žiaci sa tiež často vracali k tomu, aký významný vplyv majú učitelia na ich životy.

Jednou z ocenených bola aj pani učiteľka Viera Hatášová zo ZŠ Cabajská. Nemenovaná žiačka vo svojom príhovore zdôraznila jej neustálu podporu, nebojácnosť, kreatívnosť a spravodlivé riešenia konfliktov. Opísala situácie, ktoré spoločne zažili, vrátane online vyučovania počas pandémie, vojny na Ukrajine, ktorá im priniesla nových spolužiakov, či vyhrážok bombovým útokom. „Všetkým týmto situáciám sa postavila odvážne a kreatívne. Náš strach upokojovala slovom aj láskavým objatím, a svoj strach nedávala nikdy najavo. Veľmi si to vážime a máme vás veľmi radi,“ dodala žiačka. 


Ako druhá mama

Podobne dojímavé slová odzneli aj na adresu pani učiteľky Lucie Komžíkovej zo ZŠ Krčméryho 2. Žiačka ju opísala ako druhú mamu a anjela s obrovskou trpezlivosťou a láskavosťou, ktorá pomáha žiakom nielen v škole, ale aj v živote.

„Naša pani učiteľka tu právom stojí a som šťastná, že práve ona získala toto významné ocenenie. Z celého srdca si ho zaslúži. Je pre nás nielen učiteľkou, ale aj kamarátkou, ktorá vypočuje, pohladí a poradí. Jej energia nás motivuje byť lepšími a usilovnejšími. Milá pani učiteľka, ste veľkou inšpiráciou nielen pre deti, ale aj pre celý pedagogický zbor,“ povedala žiačka a dodala, že práve kvôli nej sa do školy vždy všetci tešia. 

Súčasťou slávnosti bolo aj vyhodnotenie súťaže „Príbeh nás spája“, ktorá prezentovala literárne práce žiakov rôznych národností z nitrianskych základných škôl. Žiaci prezentovali svoju kultúru prostredníctvom ľudových rozprávok, povestí a príbehov, ako aj zážitkov z pobytu na Slovensku. Do súťaže sa zapojilo všetkých 14 základných škôl, ktoré boli ocenené knihou a spoločenskou hrou. Mimoriadnu cenu získalo päť škôl, ktoré navyše dostali diplom a sadu výtvarných pomôcok.

Zoznam všetkých ocenených učiteľov nájdete TU

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: