Minister školstva udelil významné ocenenie profesorke anglistiky na UKF v Nitre


Foto: Minister školstva udelil významné ocenenie profesorke anglistiky na UKF v Nitre Foto: Minister Tomáš Drucker s profesorkou Zdenkou Gadušovou, ukf.sk

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker odovzdal na slávnostnom ceremoniáli v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu Ceny svätého Gorazda pedagógom zo všetkých kútov Slovenska. Spolu 67 zlatých, strieborných a bronzových medailí poputovalo do rúk tých, ktorí sa zvlášť pričinili o rozvoj školstva na Slovensku.

Medzi ocenenými je aj PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc., z Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Bronzovú medailu dostala za významný prínos pre rozvoj a internacionalizáciu slovenského vysokého školstva a za posilňovanie a skvalitňovanie výučby cudzích jazykov na Slovensku.


Prestížne ocenenie svätého Gorazda udeľuje ministerstvo školstva od roku 1997. Jeho názov odkazuje na prvého učenca na našom území a má symbolizovať výnimočné pedagogické úsilie, talent, nasadenie či vernosť učiteľskej profesii. 

Vaša práca je náročná, ale zároveň nesmierne dôležitá. Každý úspech, ktorý dosiahnete, je krokom k lepšej budúcnosti,“ vyjadril sa minister školstva v príhovore.  

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: