FOTO: Víťazom súťaže Modelium 2024 sú Nitrania, do medzinárodného superfinále ide aj druhý tím z Nitry


FOTO: Víťazom súťaže Modelium 2024 sú Nitrania, do medzinárodného superfinále ide aj druhý tím z Nitry
Galéria: 6 fotiek
Foto: Modelium 2024

Súťaž stredoškolákov Modelium 2024 už pozná svojich víťazov. Stali sa nimi študenti zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Nitre. Spolu s nimi však do medzinárodného superfinálového kola postúpili aj ich spolužiaci z rovnakej školy a taktiež školy z Liptovského Mikuláša a Trenčína.

Všetky štyri tímy sa tak už 25. júna v Grossmannovej vile v Ostrave postavia proti tímom z Českej republiky a budú súťažiť o celkové víťazstvo a pekné finančné ceny. 

V tohtoročnom 16. ročníku súťaže stredoškoláci a stredoškoláčky vytvárali modely z vlnitej lepenky na tému „Plávajúce město“. Do finále sa za Slovensko dostali školy z Nitry (dve družstvá), Námestova, Žiliny, Trenčína a Liptovského Mikuláša. 

„Všetky modely vo finálovom kole boli originálne, nápadité a kreatívne pracovali s udržateľnými riešeniami,“ povedal Tomáš Mydlo, výrobný riaditeľ spoločnosti HSF System SK, ktorá súťaž organizuje. „Každý model priniesol do súťaže niečo iné a originálne a bolo skvelé vidieť, ako študenti nad témou premýšľali a koľko rôznych konceptov dokázali vymyslieť.“


Stredná priemyselná škola stavebná Nitra - Víťazný model národného finále.


Víťazný tím z Nitry pozostával z týchto študentov: Ľubomír Danko, Daniel Fúska, Marián Gemmel, Ondrej Filin. Tí si odniesli cenu v hodnote 625 eur. Cenu zamestnancov spoločnosti HSF System SK a 315 eur získala Stredná odborná škola stavebná Liptovský Mikuláš, konkrétne Selina Kaščáková, Linda Kuniaková, Diana Votchenko a Kateryna Votchenko.

Druhý tím z Nitry tvorili: Samuel Burčo, Matúš Sivčak, Sofia Pathóova, Sandra Škanderová. Autorom trenčianskeho návrhu bol Peter Kuric. 

Ak sa Nitranom, alebo ostatným žiakov zo slovenských škôl, podarí uspieť aj v medzinárodnom superfinále, víťaz si odnesie 1 050 eur, druhý najlepší tím 625 eur a tretí tím 420 eur. Rozhodovať bude aj verejnosť hlasovaním prostredníctvom kanálov sociálnych médií súťaže Modelium a udelí cenu v hodnote 210 eur.

Víťazom a postupujúcim gratulujeme a držíme palce. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: