Obyvateľov Nových Zámkov už mesiace obťažujú nelegálne moto-zjazdy. Začali spisovať petíciu, polícia podľa nich nekoná


Foto: Obyvateľov Nových Zámkov už mesiace obťažujú nelegálne moto-zjazdy. Začali spisovať petíciu, polícia podľa nich nekoná Foto: ilustračné, unsplash.com

V skupine venovanej občiansky angažovaným obyvateľom Nových Zámkoch sa objavila sťažnosť od jednej členky na opakované moto-zjazdy, ktoré pravidelne, najmä cez víkendy, narúšajú nočný kľud. Podľa slov autorky je situácia neúnosná, kvôli hluku nemôže v noci spať, pričom má pocit, že polícia v tejto súvislosti dlhodobo nijak nekoná. 

Trasa je vždy tá istá - Vajanského ulica, Nábrežná ulica , Bitúnková ulica ,kruhový objazd pri čerpacej stanici Shell a ďalej pri kruhovom objazde pri Mercury markete,“ opisuje ďalej nahnevaná obyvateľka. Tá sa ďalej pýta polície, prečo sa týmito zjazdami nikdy nikto nezaoberá, keďže sa opakovane konajú už niekoľko mesiacov . Podľa autorky prebiehal hlasný ,rallye zjazd’ aj v čase, kedy písala príspevok, a to o 0:40 hod. v noci. 


S jej slovami súhlasilo mnoho komentujúcich, ktorých hluk taktiež obťažuje. Podľa slov jedného z nich sa autá a motorky po Nových Zámkoch premávajú ako po diaľnici. Ďalší potvrdil, že bol svedkom driftovania a pretekania sa takýchto motoristov v lokalite pred plavárňou, samozrejme, v nočných hodinách. Čudoval sa pritom, že veľký hluk z tejto akcie neprivolal žiadnych strážnikov. 


V komentároch sa objavil aj odkaz na petíciu, ktorej text vyzýva políciu na častejšie meranie dodržiavania povolených rýchlostí. Tieto kontroly požadujú predovšetkým, ale nie výhradne,v uliciach celej centrálnej mestskej zóny Nových Zámkov, ktorá je zároveň obytnou zónou.

Podľa ich predstáv by tak policajti mali pravidelne hliadkovať na  Čerešňovej ulici, Vajanského ulici, Nábrežnej ulici, Podzámskej ulici, ulici T. G. Masaryka, ulici G. Bethlena, ulici Gogoľovej, ulici J. Kráľa a iných, kde je zvýšený počet obyvateľov využívajúcich miestne komunikácie a obývajúcich komunikáciám priľahlé stavby. 

V čase písania článku mala petícia 161 podpisov, autori sú ochotní doručiť v prípade potreby aj jej písomnú formu. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: