Pani Valéria z Nitry oslávila 100. narodeniny, no vôbec na to nevyzerá. Má za sebou inšpirujúci život


Foto: Pani Valéria z Nitry oslávila 100. narodeniny, no vôbec na to nevyzerá. Má za sebou inšpirujúci život
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Mesto Nitra

Pani Valéria Kochanová z Nitry oslávila 18. júna krásne jubileum. Pri príležitosti jej 100. narodenín jej prišiel zablahoželať aj primátor mesta Marek Hattas, ktorému porozprávala svoj životný príbeh. 

Valériini rodičia vlastnili pekáreň na Mostnej ulici. Celý život bola nadšenou a šikovnou športovkyňou. Vynikajúco plávala a dokonca mala ísť na olympiádu, no jej sen prekazila vojna. Hrávala aj volejbal, stolný tenis, lyžovala a ešte i dnes sleduje všetko športové dianie v televízii. 

Po celý svoj život bola veľmi aktívna a rada chodila na výlety so svojimi priateľmi, dokonca sa ako 90-ročná zúčastnila púte do Svätej zeme v Ríme.


Pani Valéria však mala aj zaujímavú prácu. Vyše 40 rokov bola projektantkou elektrických vedení a špecializovala sa na podzemné a vzdušné elektrické siete. Medzi jej významné úspechy sa radí i elektrifikácia kláštora na Zobore. Na Kalvárii zas slúžila ako kostolníčka a na tomto kopci trávi svoj čas aj teraz, keďže žije v zariadení pre seniorov, ktoré sa tu nachádza. 


„S veľkým obdivom vzdávame hold jej bohatému a inšpirujúcemu životu. Pani Valéria, prajeme Vám všetko najlepšie k vašim 100. narodeninám,“ napísala radnica na sociálnej sieti a my sa k jej blahoželaniu pripájame. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: