Letné horúčavy? Na Klokočine v Nitre sa môžete schladiť pod novou vodnou bránou, ľudia sú nadšení


Foto: Letné horúčavy? Na Klokočine v Nitre sa môžete schladiť pod novou vodnou bránou, ľudia sú nadšení Foto: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov (Pavol Obertáš)

Na nitrianskom sídlisku Klokočina pri OC Sandokan nedávno pribudla vodná brána, pod ktorou sa ľudia môžu osviežiť počas horúcich letných dní. Takéto vodné brány sa nachádzajú na viacerých miestach v meste, rovnako tak aj pitníky. O tejto novinke informoval ľudí mestský poslanec Pavol Obertáš. Väčšinu z nich táto správa potešila, našli sa však aj takí, ktorí mali nejaké výhrady.

„Super. Malá vec, ale veľká pomoc v horúčavách,“ napísala mestská poslankyňa Martina Dubaiová. „Keď toto zbadá moja malinká dcérka, to bude radosti,“ pridala sa aj Janka. Práve deti tieto vodné fontány využívajú asi najviac a s radosťou šantia pod kvapkami vody.


[article][/article]

Niektorí ľudia sa však obávajú vandalov a neprispôsobivých občanov, ktorí by mohli vodnú bránu poškodiť alebo sa pod ňou umývať.

„Tak tých treba upozorniť, prípadne volať mestskú políciu. Má to slúžiť všetkým, nie primitívom, ktorí to budú poškodzovať,“ odporučil jednému z komentujúcich Obertáš.

Vodné brány nájdete aj na pešej zóne a pri divadle. V Nitre sa nachádza aj šesť pitníkov vody - Na Vŕšku, na Župnom námestí, v parku za bufetom, dva sú na pešej zóne a jeden pitník je tiež na sídlisku Klokočina, a to pri Family Centre. V mestskom parku na Sihoti, neďaleko Biskupského hostinca, sa deti zas zabavia vo vodnom svete, kde sú viaceré vodné prvky a preliezky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: