- 30. jún 2024 o 15:02
FOTO: Z drogérií opäť sťahujú nebezpečnú kozmetiku. Pozor si dajte aj na výrobky L'oreal či Dove
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na ďalšiu nebezpečnú kozmetiku, ktorá sa môže nachádzať aj na Slovensku. Do systému Safety Gate Rapex, ktorý slúži na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch, ju nahlásili kontrolné orgány v Maďarsku a Taliansku.
Inšpektori vyčlenili viacero produktov, ktoré obsahovali látku Butylfenyl Metylpropional. Medzi nebezpečnými výrobkami sa objavili aj produkty celosvetovo známych značiek ako Pantene, L'oreal či Dove. Ide najmä o parfumované a toaletné vody, produkty na vlasy, krémy, mydlá a dezodoranty.
Minútky zo Slovenska
- 09:30 Meteorológovia varujú pred vetrom v Bratislavskom kraji. Platí výstraha
- 09:20 Cyklista v Súľovských skalách si pri páde polámal kosti, v Terchovej si zranil hlavu a stratil pamäť
- 09:15 Podľa nového zámeru ministra príde rodič pre záškoláctvo o príspevok. Dieťa patrí do školy, avizuje Erik Tomáš
- 09:05 VIDEO: Pod Tatrami zachraňujú vzácnu hlavátku, rodí sa nová generácia kráľovnej riek
- 09:00 FOTO: Za jediný deň precestujete celé Slovensko, park miniatúr v Podolí odhaľuje hrady a zámky tak, ako ich už neuvidíte
- 09:00 FOTO: Videli ste už v lese veľké oválne diery v stromoch? Odborníci vysvetľujú, aké tajomstvo sa za nimi skrýva
- 09:00 V Bytči sprístupnia unikátny vojnový bunker. Roky bol zasypaný, teraz sa zmení na atrakciu s oddychovou zónou
- 09:00 FOTO: Zanedbané parkovisko v Krasňanoch sa mení na moderný priestor. Revitalizácia pred depom finišuje
- 09:00 Pozor, tieto autá môžu byť nebezpečné! SOI zverejnila zoznam, majitelia tátošov by mali okamžite konať
- 08:15 Obec pri Trnave varuje pred podozrivými osobami, ponúkajú asfaltové práce. Svedkovia hovoria aj o nátlaku
- 08:15 V Prešove sa bude konať protest za urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty R4. Termín ukončenia sa má posunúť o rok
- 08:15 FOTO: Colníci zaistili v trenčianskej trafike veľké množstvo podozrivého prášku, mladík skončil s obvinením
- 08:15 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 08:15 Žilinská polícia varuje pred premysleným podvodom. Žena „investovala“ 12-tisíc eur, zobrali na ňu aj pôžičku
- 08:15 Na košickom Jazere rastie niečo nové, šikovný sused pripravil pre ostatných zaujímavú vizualizáciu. Čo oni na to?