Obyvateľov Nitry trápia nepokosené porasty. Naposledy bola Nitra takto zarastená, keď ju stavali, píšu


Foto: Obyvateľov Nitry trápia nepokosené porasty. Naposledy bola Nitra takto zarastená, keď ju stavali, píšu Foto: Facebook/Zuzana Balážiová

Stromy, kríky či kvety dokážu v letných mesiacoch vdýchnuť mestám nový život. Avšak nezaobíde sa to bez údržby. Svoje o tom vedia obyvatelia nitrianskeho sídliska Klokočina. Na sociálnom médiu totiž upozorňujú, že výška zelene sa v meste vymyká spod kontroly.

Tentokrát ich nemilo prekvapil chodník pri predajni Kaufland na Hviezdoslavovej triede. Na mieste totiž začali rásť kvety popri múru, ktorý oddeľuje parkovisko od chodníka. Obyvatelia hovoria, že Nitra bola naposledy takto zarastená v období, keď ju stavali.


„Nikto sa o tie chodníky nestará, pomaly zarastajú ako celé naše krásne mesto,“ napísal diskutujúci Juraj, zatiaľ čo ostatní začali hľadať vinníka, ktorý môže za žalostný stav chodníkov. Tie sú vo vlastníctve mesta, a teda to zodpovedá aj za ich správu a údržbu.

„Zodpovednosť majú všetci od primátora až po poslancov,“ uviedla Božena, no mestský poslanec Pavol Obertáš ju vzápätí opravil. Uviedol, že primátor ich niekoľkokrát upozornil, že príkazy zamestnancom môže dávať len primátor, viceprimátor a prednosta mestského úradu.


Dodal, že poslanci majú právo len schvaľovať rozpočet a financie mesta. „Chceli sme odvolať prednostu a odborného poradcu pre komunikáciu. Povedal, že to je v jeho kompetencii, nie v našej, takže tam sa treba obracať,“ skonštatoval Obertáš v komentári.

Príspevok autorky sa však nestretol s pochopením všetkých diskutujúcich. Niektorí totiž tvrdia, že namiesto hľadania riešení sa radšej sťažujú na internete. Vlasta poznamenala, že by si obyvatelia mohli spraviť brigádu – samostatne si pokosiť zeleň v okolí bydlísk.


Našli sa však aj takí, ktorým kvetnatý porast pri chodníku neprekáža. Viacero ľudí poznamenalo, že ide o čakanku obyčajnú. Používateľ Marek naznačil, ako by ju mohli využiť – kvety do šalátov, listy namiesto rukoly a korene sa dajú usušiť a pomlieť na kávu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: