Ihrisko na Klokočine je v žalostnom stave. Na jeho úpravu nie sú tento rok vyhradené financie, tvrdí poslanec


Foto: Ihrisko na Klokočine je v žalostnom stave. Na jeho úpravu nie sú tento rok vyhradené financie, tvrdí poslanec Foto: Facebook/Monika Mg

V okolí bytových domov zvyknú byť vyhradené hracie plochy pre najmenších obyvateľov. Niektoré sú však v dlhodobo nevyhovujúcom stave. Podobne je to aj na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina. Na danú skutočnosť upozornila používateľka miestnej facebookovej skupiny.

Aj napriek tomu, že na Benkovej ulici je ihrisko, chlapci sú odkázaní hrať futbal medzi okolitými stromami a lavičkami. Počas letných prázdnin na danom mieste hrajú futbal každý deň. Nešlo by o nič zlé, ale, ako tvrdí autorka príspevku, pre chodcov to niekedy znamená boj o vlastný život.


Rekonštrukcia ihriska je v nedohľadne

Hneď niekoľko metrov odtiaľ sa nachádza plocha podobná ihrisku. Jej súčasný stav však zodpovedá skôr smetisku, pretože je na nej pravidelne neporiadok a sklo, ktoré by deťom mohlo pri hre ublížiť. Autorka príspevku preto požiadala mestského poslanca za Klokočinu Pavla Obertáša, či sa s tým nedá niečo spraviť. Vyriešiť situáciu môže napríklad rekonštrukcia, ktorá by ho pretvorila napríklad na futbalové ihrisko s umelým trávnikom.

Obyvateľka Klokočiny na odpoveď poslanca nemusela dlho čakať. „Vďaka za tip na nové ihrisko s umelou trávou, ale v tomto roku nie sú plánované finančné prostriedky na úpravu asfaltového ihriska. To asfaltové ihrisko už v súčasnosti nespĺňa požiadavky na športové aktivity, čo sa týka dopadových plôch. V minulosti sme si tam postavili železné bránky a hralo sa, ale dnes to z pohľadu bezpečnosti nie je tak jednoduché,“ reagoval na podnet mestský poslanec Obertáš v komentárovej sekcii.

V blízkosti sa nachádzajú ďalšie ihriská

K diskusii sa pripojil aj obyvateľ Nikolas, ktorý sa poslanca spýtal, či by nebolo možné na danú plochu dať aspoň bránky. „Obávam sa, že nie, keďže to nie je oficiálna športová plocha s dopadovou časťou. Zároveň neviem o tom, že by mesto len tak roznášalo bránky po sídliskach,“ odpovedal mu Obertáš.


Podľa používateľky Anny by zatiaľ stačilo, ak by sa z priestoru ihriska upratal neporiadok, ktorý v mnohých prípadoch tvorí sklo. To, či na to mesto bude reagovať alebo to budú musieť spraviť obyvatelia príslušnej ulice, nie je známe.

Najbližšie ihrisko od tejto lokality sa nachádza v mestskej časti Diely v blízkosti skateparku. Podľa informácií poslanca Obertáša by otvorený mal byť aj areál Základnej školy Beethovenova, kde je vyhradená plnohodnotná plocha na hranie futbalu.
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: