Niekto poškodil opornú konštrukciu pred bývalým Priorom v Nitre. Zrekonštruovaný priestor otvorili vo štvrtok


Foto: Niekto poškodil opornú konštrukciu pred bývalým Priorom v Nitre. Zrekonštruovaný priestor otvorili vo štvrtok Foto: koláž; Facebook/Mesto Nitra;pexels.com/@norma-mortenson

Nitrania sa zo zrekonštruovaného priestoru pred bývalým obchodným priestorom Prior dlho netešili. Mesto totiž len včera 4. júla slávnostne odovzdalo tento priestor, ktorého revitalizácia sa začala v apríli. Počas noci však niekto poškodil opornú konštrukciu pre zeleň.


Na túto skutočnosť upozornil portál My Nitra. „V noci do konštrukcie nacúvala dodávka,“ uviedol pre portál náčelník mestskej polície Erik Duchoň. Na miesto bola privolaná aj štátna polica, ktorá udalosť prešetruje. Ďalšie informácie na teraz nie sú známe.


Úsek pred bývalým obchodným centrom síce patrí chodcom, keďže ide o pešiu zónu. Napriek tomu to občas môžete spozorovať motorové vozidlá. Tie vykonávajú zásobovanie neďalekých predajní, prípadne ide o vozidlá bezpečnostnej služby.

Aktualizácia zo 7. júla o 13:03 hod.:

Portál My Nitra zverejnil nové informácie k poškodenej opornej konštrukcii. Vodič, ktorý ju poškodil, sa pohyboval s dodávkou v lokalite pre zdieľané kolobežky. Policajti ho podrobili dychovej skúške, ktorá nepotvrdila prítomnosť alkoholu v dychu. „Prípad riešime ako priestupok proti majetku,“ uviedla pre portál policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: