V Nitre a okolí neubúda ťažko opitých vodičov. Jeden jazdil na motorke bez značiek, prilby aj vodičáka


Foto: V Nitre a okolí neubúda ťažko opitých vodičov. Jeden jazdil na motorke bez značiek, prilby aj vodičáka Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Alkohol je jeden z vôbec najnebezpečnejších elementov na našich cestách, ktorý si každoročne vyžiada aj straty na ľudských životoch. Jeho katastrofálny vplyv na sústredenie a ovládanie riadena však ani tento víkend nevadil mnohým vodičom v Nitrianskom kraji. 

U siedmich z nich sa dychovou skúškou potvrdila prítomnosť viac ako jedného promile alkoholu v krvi, čo už svedčí o ťažkom stave opitosti. Všetci preto putovali za mreže a budú čeliť obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom omamných látok. 

Rekordom uplynulého víkendu sa môže „pochváliť“  49-ročný vodič motocyklu Honda, ktorý v Jatove zišiel z cesty. Policajti ho preto podrobili dychovej skúške, ktorá ukázala  2,56 promile. V Topoľčanoch bol políciou zastavený 36-ročný vodič vozidla Volkswagen Golf. Nafúkal 2,5 promile a tiež skončil v cele predbežného zadržania. 


V obci Prašice policajti zastavili a skontrolovali 31-ročného vodiča, nakoľko jazdil na motocykli neznámej značky bez evidenčného čísla a prilby. Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,06 mg/l, čo predstavuje 2,21 promile. Hliadka nakoniec zistila, že muž nemá ani platné vodičské oprávnenie. 

Priamo v Nitre zas polícia kontrolovala 48-ročného vodiča vozidla Ford Fiesta. Taktiež bol podrobený dychovej skúške, podľa ktorej výsledku mal v dychu 2,54 promile. V Nitre bol políciou kontrolovaný aj 32-ročný vodič vozidla Volskwagen Polo, pričom bol podrobený dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu s pozitívnym výsledkom 1,73 promile.

Nitrianski krajskí policajti prichytili pri šoférovaní pod vplyvom aj 65-ročného vodiča vozidla Chevrolet Spark. V krvi mal 1,71 promile. Posledným nedbanlivcom bol 60-ročný vodič vozidla Fiat Brava v Šahách. Pri kontrole tesne prekročil hranicu vážnej opitosti - nafúkal 1,04 promile, a tiež tak putoval za mreže. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: