Jeden a pol tony pervitínu ešte nezlikvidovali. Drogy z Mexika za milióny eur ostávajú na tajnom mieste pri Nitre


Foto: Jeden a pol tony pervitínu ešte nezlikvidovali. Drogy z Mexika za milióny eur ostávajú na tajnom mieste pri Nitre Foto: Nález obrovskej zásielky pervitínu pred 4 rokmi v Nitre, Noviny.sk (JOJ)

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu v Nitre zachytili ešte v máji roku 2020 pravdepodobne historickú zásielku drog. Šlo o jeden a pol tony pervitínu, ktorý mal naše územie putovať až z Mexika. Drogy našli v nádržiach na kvapalinu, ktoré boli v tom čase umiestnené v priemyselnom parku v Nitre. 

Pervitín za milióny eur je dodnes uložený v tajnej lokalite v okolí Nitry, kde za prísnych bezpečnostných opatrení čaká na likvidáciu. Tej doposiaľ bránil prebiehajúci súdny proces s dvoma holandskými občanmi, ktorí mali za zásielkou stáť. Nájdené drogy totiž na súde slúžia ako dôkaz. 

Po nedávnom odsúdení dvoch Holanďanov sa zdalo, že zničeniu pervitínu už nestojí v ceste. Ako však informovali Noviny.sk, v prípade sa nedávno objavil nový muž. „Zásielka metamfetamínu nebola doposiaľ zničená, keďže dňa 27. februára 2024 bola prokurátorom na Okresný súd Nitra podaná obžaloba na tretieho páchateľa,“ vysvetlil Jaroslav Maček, hovorca krajskej prokuratúry v Nitre. 

Tretí obvinený je vo svojej domovskej krajine stíhaný za mnohé ďalšie skutky, na konanie na Slovensku ho zatiaľ len „požičali“ na pár dní. Na proces a finálny rozsudok však stále čaká, tak ako aj obrovská kopa pervitínu na prísne stráženom mieste v obci pri Nitre. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: