Diaľniční policajti namerali ďalšieho cestného piráta. Hrozí mu vysoká pokuta a zákaz


Foto: Diaľniční policajti namerali ďalšieho cestného piráta. Hrozí mu vysoká pokuta a zákaz Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Diaľniční policajti Nitra – Selenec natrafili na ďalšieho cestného piráta. Počas služby na rýchlostnej ceste R1 vykonávali meranie maximálnej povolenej rýchlosti, keď v tom okolo nich prefrčal vodič vo vozidle zn. Volkswagen, informuje polícia na sociálnom médiu.

Namerali ho, keď išiel neuveriteľnou rýchlosťou 204 kilometrov za hodinu. „Na uvedenom úseku je povolená rýchlosť 130 km/h, čím prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť o 74 km/h,“ vysvetlila polícia v príspevku a dodala, že týmto konaním porušil zákon.

Polícia neuviedla, aké následky jeho konanie bude mať, no stránka Ministerstva vnútra má vysvetlenie. Dočkať sa môže pokuty od 500 do tisíc eur a zákazu činnosti od šesť mesiacov do troch rokov, prípadne v blokovom/rozkaznom konaní pokuty od 250 do 800 eur.

Polícia zároveň vyzvala vodičov, aby sa na cestách správali zodpovedne: „Upozorňujeme vodičov, že rýchla jazda patrí medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd. Neohrozujte svojou rýchlou jazdou seba a ostatných účastníkov cestnej premávky!“

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: