Hazardéri v Nitrianskom kraji, vodiči si sadajú za volant opití a ohrozujú tým ostatných na cestách


Foto: Hazardéri v Nitrianskom kraji, vodiči si sadajú za volant opití a ohrozujú tým ostatných na cestách Foto: ilustračné

Polícia v Nitrianskom kraji zaznamenala počas uplynulého víkendu viacero priestupkov vodičov, ktorí mali pozitívny test na alkohol za volantom. 40-ročný Peter na Peugeote 407 bol zastavený policajnou hliadkou medzi Nitrou a Cabaj-Čáporom. Pri kontrole nafúkal takmer 2 promile. 40-ročná vodička Audi A4 bola zastavená v Šahách. Vodičke hliadka namerala 1,7 promile.

Včera nitrianski policajti kontrolovali vodiča Audi A6, ktorý jazdil od krajnice po krajnicu na Mostnej ulici v Nitre. Pri kontrole nafúkal 1,65 promile. Dnes skoro ráno zastavila hliadka Obvodného oddelenia PZ v Štúrove maďarského vodiča Audi A6 a pri kontrole nafúkal 1,3 promile. Všetci vodiči boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a za tento prečin im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. 

„Sadnúť si s alkoholom v krvi za volant je nezodpovednosť, ľahkovážnosť, hazard a  riskovanie s vlastným zdravím a životom, ale aj so životmi a zdravím nás všetkých. Našťastie sa v týchto prípadoch nikomu nič nestalo. Vodiči  jazdiaci pod vplyvom alkoholu si spravidla za volant nesadnú niekoľko mesiacov,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra