V Nitre postavia nový závod ešte tento rok, prácu v oblasti automobilových dielov nájdu stovky ľudí


Foto: V Nitre postavia nový závod ešte tento rok, prácu v oblasti automobilových dielov nájdu stovky ľudí Foto: ilustračné

Medzinárodná spoločnosť Gestamp, ktorá sa zaoberá dizajnom, vývojom a precíznou výrobou kovových komponentov pre automobilový priemysel, oznámila že závod v Nitre začne vyrábať v polovici roka 2018. 

„Investícia napreduje tak, ako sme si naplánovali. V Nitre budeme, rovnako ako v našich ostatných závodoch, poskytovať našim zákazníkom excelentnú kvalitu a vytvárať možnosti profesionálneho a osobného rastu pre našich zamestnancov,“ hovorí Michal Graumann, výkonný riaditeľ závodu Gestamp v Nitre. 

Závod sa bude špecializovať na výrobu hliníkových súčiastok, ktorých cieľom je znižovať hmotnosť automobilov a zároveň zvyšovať ich bezpečnosť a znižovať dopad na životné prostredie. Na začiatku prevádzky bude komponenty dodávať pre Jaguar, avšak neskôr má v pláne spolupracovať aj s inými prestížnymi svetovými automobilkami.  

Spoločnosť plánuje na Slovensku investovať viac ako 133 miliónov eur a celkovo by mala zamestnať 230 ľudí

„Gestamp hľadá ľudí, ktorí majú záujem učiť sa o automobilovom priemysle, bez toho, aby záležalo na ich predchádzajúcich pracovných skúsenostiach. Gestamp je známy tým, že do svojich zamestnancov investuje, zamestnanci prejdú kompletným, intenzívnym zaškolením v existujúcich závodoch, tým získajú znalosti a zručnosti, ktoré im umožnia rýchlo a kvalitne sa začleniť do práce v domovských závodoch,“ vysvetľuje Lucia Valancová z oddelenia ľudských zdrojov Gestampu v Nitre. 

Gestamp je globálna nadnárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na dizajn, vývoj a precíznu výrobu kovových komponentov pre špičkových výrobcov automobilov. Vyvíja produkty s inovatívnym dizajnom určených na výrobu ľahších a bezpečnejších vozidiel, ktoré ponúkajú lepšiu spotrebu energie a znížený vplyv na životné prostredie. Jej produkty pokrývajú oblasti karosérií, podvozkov a mechanizmov. 

Spoločnosť pôsobí v 21 krajinách so 102 výrobnými závodmi, 7 závodmi v štádiu výstavby a s 13 výskumnými a vývojovými centrami. V roku 2016 mala spoločnosť Gestamp obrat 7,5 milióna eur a viac ako 36 000 zamestnancov.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk