V Komárne zadržali 43-ročného muža ktorý obchodoval s drogami, môže si posedieť až 10 rokov


Foto: V Komárne zadržali 43-ročného muža ktorý obchodoval s drogami, môže si posedieť až 10 rokov Foto: KR PZ Nitra

Kriminalisti z Komárna v utorok 6. februára na Jazernej ulici v Komárne zadržali 43-ročného muža. Na základe získaných informácií, večer približne o 20:00 hod. podozrivého kontrolovali, pričom im dobrovoľne vydal šesť alobalových skladačiek s obsahom bielej kryštalickej látky.

Materiál bol následne zaslaný na expertízu. Podľa predbežných testov by malo ísť o psychotropnú látku pervitín, ktorej účinnou látkou je metamfetamín. Z tohto množstva by bolo možné vyrobiť približne 14 jednorázových dávok drogy.  

„43-ročný Jozef z Komárna si drogy obstarával v okrese Dunajská Streda a následne odpredával ďalším osobám. Po vypočutí bol muž obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ uviedla hovorkyňa KR PZ V Nitre Božena Bruchterová.  

Obvinený je v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny obvinenému mužovi za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra