Mesto Zlaté Moravce poskytne na prenájom nových 32 nájomných bytov aj s vybavením


Foto: Mesto Zlaté Moravce poskytne na prenájom nových 32 nájomných bytov aj s vybavením Foto: zlatemoravce.eu

Mesto Zlaté Moravce v najbližšom období dá do užívania 32 nájomných bytov. Bytový dom postavený na Ulici 1. mája bol skolaudovaný v závere minulého roka. Náklady na jeho výstavbu sa pohybovali na úrovni 1 401 551 eur.

Túto sumu samospráva uhradí z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 840 930 eur, a z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vo výške 560 620 eur. Mesto z vlastných zdrojov zabezpečilo pre stavbu vybudovanie súvisiacej technickej vybavenosti a inžinierskych sietí vo výške 201 248 eur. Bytovka pozostáva z dvoch blokov so samostatnými vchodmi, v ktorých je vybudovaných 16 nájomných bytov.

„Celkovo sa v nej nachádza dvanásť jednoizbových bytov, šestnásť dvojizbových bytov a štyri trojizbové byty. Tie majú dokopy podlahovú plochu o rozmere 1 492,60 m2. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 m2,“ informovalo mesto na svojej oficiálnej stránke. Súčasťou bude aj vnútorné vybavenie ako kuchynská linka s drezom, elektrický sporák a rúra, WC, umývadlo, vaňa a vodovodná batéria.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu