Skupina tínedžerov vykráda nákupné centrum, robia hluk a neporiadok, jeden už skončil za mrežami


Foto: Skupina tínedžerov vykráda nákupné centrum, robia hluk a neporiadok, jeden už skončil za mrežami Foto: ilustračné

So skupinou mladých ľudí, ktorá sa pohybuje v nákupnom centre v Nitre sú problémy už niekoľko týždňov. Zamestnanci niekoľkých prevádzok tvrdia, že kradnú, robia neporiadok a hluk. Podľa predavačiek mladíci chodia v skupinkách kradnú a nadávajú. Ak ich pri krádeži niekto prichytí tak sa vyhrážajú.

„Od začiatku tohto roka evidujeme v nákupnom centre 5 priestupkov proti majetku a dva trestné činy krádeže,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Keďže veci majú nízku hodnotu, ide iba o priestupky. 18-ročnému Máriovi sa však podarilo ukradnúť elektroniku za viac ako 800 eur za čo bol obvinený a skončil vo väzbe.  

V nákupnom centre už prijali viaceré opatrenia a okrem bezpečnostnej služby tu hliadkujú aj policajti a priestory monitoruje kamerový systém. „Galéria Mlyny je tak pravidelne detailnejšie monitorovaná hliadkami, ako aj kamerovým systémom, rovnako ako aj pohyb a činnosť neprispôsobivých osôb. Výsledkom zavedených opatrení je, že tieto neprispôsobivé osoby sa v priestoroch vyskytujú stále menej,“ uviedol marketingový manažér obchodného centra Ľuboš Trubíni.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk