UKF v Nitre odsudzuje tragickú smrť svojho absolventa J. Kuciaka, spolupracovali spolu aj po štúdiu


Foto: UKF v Nitre odsudzuje tragickú smrť svojho absolventa J. Kuciaka, spolupracovali  spolu aj po štúdiu Foto: ukf.sk

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., v mene univerzity vyslovil hlbokú sústrasť rodičom a rodinám pozostalých v súvislosti s tragédiou, ktorá postihla investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú.  

„Nie je možné slovami vyjadriť dôsledky takého krutého aktu, vykonaného na dvoch mladých ľuďoch, ktorý otriasa nielen Slovenskou republikou, ale aj akademickou verejnosťou. Táto tragická udalosť šokuje a dopadá na Univerzitu Konštantína Filozofa o to viac, že Ján Kuciak bol absolventom Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Martina Kušnírová absolventkou Katedry archeológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre,“ píše sa v stanovisku UKF v Nitre.

Ján Kuciak pokračoval v doktorandskom štúdiu a jeho prepojenie s univerzitou trvalo až do súčastnosti. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre vyjadruje touto cestou svoje hlboké rozhorčenie nad tragédiou, ktorá zasiahla životy dvoch mladých ľudí a odsudzuje akýkoľvek akt násilia spáchaného na človeku,“  dodáva UKF.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: ukf.sk