Pozor na falošného kontrolóra! Hrozí odpojením elektriny a pokutou, kvôli nelegálnemu odberu


Foto: Pozor na falošného kontrolóra! Hrozí odpojením elektriny a pokutou, kvôli nelegálnemu odberu Foto: ilustračné

V posledných dňoch sa objavujú prípady, keď ľuďom telefonujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za kontrolórov Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti. Falošný kontrolór v telefonáte tvrdí, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny, a preto sa im vyhráža vysokou pokutou a odpojením elektriny. Hovorí, že majú porušenú plombu na elektromere, alebo je nejako poškodený a elektrinu odoberajú načierno.  

Zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli to isté telefónne číslo, avšak pochybné telefonáty zaregistrovali aj z iných čísel. Stredoslovenská distribučná preto upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli opatrní a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007. 

„V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste,“ upozornil hovorca Miroslav Gejdoš.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk