Ministerstvo obrany sľubuje za absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy zaujímavú odmenu


Foto: Ministerstvo obrany sľubuje za absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy zaujímavú odmenu Foto: mosr.sk

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky spúšťa margetingovú kampaň s cieľom podporiť dobrovoľnú vojenskú prípravu. Rezort obrany chce kampaňou osloviť čo najviac mladých ľudí a vzbudiť v nich záujem o obranu vlasti. Počas 11 týždňového výcviku, budú mať uchádzači zaistené bezplatné ubytovanie, stravovanie a preplatené cestovné náklady. Tiež im bude poskytnutá výstroj a výzbroj, a za absolvovanie výcviku dostanú viac ako 1 100 eur. 

„Dobrovoľná vojenská príprava je v zmysle programového vyhlásenia vlády a programu Slovenskej národnej strany jednou z našich priorít. A je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, ako vzbudiť v mladých ľuďoch záujem o obranu vlasti a zároveň ich osloviť tak, aby vnímali obranu svojej vlasti ako česť a povinnosť. S dobrovoľnou vojenskou prípravou to preto nevzdávame a sme pripravení pripraviť ďalších mladých ľudí,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš.  

Ministerstvo pripravilo aj prezentačné video o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktoré sa bude premietať v kinách vo všetkých krajských mestách od polovice marca. V mestách budú umiestnené aj bilbordy na autobusových a vlakových staniciach a autá regrutačných skupín ministerstva budú označené polepom. Pripravené sú aj prednášky a branné súboje pre študentov stredných škôl, ktorí sú potencionálnymi záujemcami o výcvik.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk